Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Dzięki nowej inwestycji w Polsce Zalando usprawnia procesy logistyczne w całej Europie

Zalando Lounge i Fiege e-Com North rozpoczęły współpracę partnerską w obszarze obsługi centrum logistycznego Zalando Lounge w Olsztynku. Jego budowa rozpoczęła się w lutym 2018 roku. Dzięki inwestycji w najbliższych miesiącach w Olsztynku powstanie około 500 nowych miejsc pracy.

– Dzięki inwestycji w nowe centrum logistyczne udoskonalimy obsługę naszych klientów w całej Europie i uzyskamy większą elastyczność w optymalizowaniu naszej działalności. Rozmiar i konfiguracja nowego centrum pozwala nam rozszerzyć ofertę o dodatkowe marki i artykuły, takie jak na przykład tekstylia domowe. Zaledwie kilka miesięcy po uroczystości zadaszenia, nasz partner może już rozpocząć rekrutację pracowników. Cieszymy się na współpracę z Fiege, której celem jest zarządzanie obiektem i stworzenie silnego zespołu pracowników – mówi Martin Rost, Senior Vice President Offprice (Zalando Lounge i Outlets).

Zalando Lounge ma około 15 milionów członków na 13 rynkach europejskich i oferuje wyłączny dostęp do 2500 marek z rabatami do 75 procent. Stanowi uzupełnienie Zalando Fashion Store o specjalne kampanie sprzedażowe dostępne przez ograniczony czas, skierowane do klientów szukających doskonałego stosunku jakości do ceny.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Zalando rozwija logistykę

Zalando Lounge, klub zakupowy Zalando, rozpoczął współpracę z dostawcą usług logistycznych Fiege e-Com North w celu obsługi procesów operacyjnych centrum dystrybucyjnego w Olsztynku. Fiege nadzoruje proces rekrutacji na około 500 stanowisk, które zostaną utworzone dla centrum w środkowej fazie inwestycji.

W lipcu 2018 r. Zalando Lounge świętowało ceremonię zawieszenia wiechy w centrum o powierzchni 130 000 metrów kwadratowych. Poza Großbeeren w Niemczech, obiekt w Olsztynku jest pierwszym międzynarodowym centrum logistycznym Zalando Lounge. Magazyn wyposażony będzie w zaawansowane technologie automatyzacyjne, m.in. sortery porządkujące pojedyncze artykuły pod konkretne zamówienie oraz sorter zewnętrzny, który kierować będzie towar do właściwego miejsca dostawy. Operacje będą prowadzone przez Fiege od początku marca 2019 roku.

zalando-olsztynek
Centrum logistycznego Zalando Lounge

– Ponieważ nadzorujemy już polskie centrum logistyczne Zalando w Gardnie pod Szczecinem, cieszymy się, że również Zalando Lounge dołączyło do partnerstwa z nami i powierzyło nam obsługę centrum w Olsztynku. Swoją pracą i zaangażowaniem będziemy wspierać Zalando Lounge w dalszym udoskonalaniu procesów obsługi klienta i zwiększaniu przewagi konkurencyjnej firmy na rynku. Jesteśmy przekonani, że nasz wykwalifikowany zespół operacyjny w Polsce zapewni Zalando Lounge serwis na najwyższym poziomie, jakiego oczekują klienci klubu – wyjaśnia Piotr Kohmann, Prezes Zarządu Fiege e-Com North.

Dobre wyniki Zalando

Ponad 26 mln aktywnych klientów, ponad 116 mln złożonych zamówień i ponad 3 mld wizyt odnotowanych online – to tylko niektóre wyniki, którymi może pochwalić się w 2018 roku platforma modowa Zalando.

W całym 2018 roku Zalando osiągnęło przychody na poziomie 5,4 mld euro, czyli o 20 proc. więcej w ujęciu rok do roku. Wynik EBIT wyniósł w tym okresie 173,4 mln euro. W samym IV kwartale 2018 roku sprzedaż wzrosła jeszcze szybciej, bo o 24,6 proc. i osiągnęła wartość 1,7 mld euro.

Dobre wyniki finansowe to m.in. zasługa większej liczby aktywnych klientów, robiących zakupy na platformie Zalando. Obecnie ich liczba wynosi 26,4 mln osób, podczas gdy rok wcześniej było to 23,1 mln. W trakcie całego roku złożyli oni 116,2 mln zamówień (rok wcześniej 90,5 mln), a odwiedzalność sklepu wzrosła do 3,1 mld wizyt (w 2017 roku było ich 2,6 mld).