Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

SCF 2019: Trei Real Estate rozwija sieć Vendo Parków. Kalendarz inwestycji

Trei Real Estate konsekwentnie realizuje strategię rozwoju w Polsce. Deweloper wchodzący w skład niemieckiej grupy Tengelmann, inwestuje głównie w nowoczesne parki handlowe, które buduje i gromadzi w swoim portfelu. W sieci Vendo Parków Trei znajduje się już 19 obiektów typu convenience, w tym 10 zlokalizowanych jest w Polsce. Tylko w tym roku inwestor powiększy polskie portfolio do 16 parków handlowych.

Wszystkie projekty Trei Real Estate zostaną zaprezentowane podczas wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019 Exhibition & Awards.

W marcu otwarcie Vendo Parku w Bytowie

Park handlowy w Bytowie to debiut Trei na Pomorzu i tym samym jedenasty Vendo Park zrealizowany w Polsce, którego otwarcie zaplanowano na 28 marca. Vendo Park zlokalizowany przy ul. Przemysłowej już na wczesnym etapie budowy został w całości skomercjalizowany przez znane sieci handlowe. W gronie najemców znajdują się: CCC, Rossmann, KiK, Pepco oraz Media Expert. Park handlowy został wybudowany w sąsiedztwie supermarketów Lidl i Kaufland, dzięki czemu klienci będą mogli zrobić zakupy bez konieczności podróży w inne części miasta.

Pułtusk z zabytkowym akcentem i nowymi markami

Kolejna inwestycja firmy Trei powstaje w Pułtusku przy ul. Nowy Rynek, gdzie wybudowany zostanie park handlowy o powierzchni najmu ponad 4,1 tys. mkw. Obecnie trwa przygotowanie terenu pod budowę oraz rozbiórka dawnego dworca autobusowego. Deweloper zdecydował się na pozostawienie zabytkowych elementów budynku, dlatego inwestycja będzie realizowana pod nadzorem konserwatora.

– Postanowiliśmy zachować kafle z elewacji dawnego dworca, które zostaną poddane renowacji i wkomponowane w budynek Vendo Parku. Nasze inwestycje realizujemy z poszanowaniem otoczenia i historii danego miejsca. Vendo Park w Pułtusku nie jest pierwszym projektem objętym nadzorem konserwatora zabytków – w sierpniu ubiegłego roku oddaliśmy do użytku park handlowy w Chodzieży, w którym odrestaurowaliśmy mury średniowiecznego zamku Grudzińskich, gdzie mieściła się fabryka porcelitu – komentuje Jacek Wesołowski, prezes Trei Real Estate Poland.

Wraz z Vendo Parkiem do Pułtuska wejdą nowe marki. Swoje pierwsze sklepy w tym mieście otworzą znane sieci sklepów: Martes Sport, KiK i Hebe. Park handlowy jest skomercjalizowany w 60 proc. i obecnie Trei prowadzi negocjacje z kolejnymi najemcami. Otwarcie obiektu planowane jest na sierpień.

Vendo Park w Ostrołęce z generalnym wykonawcą

W lutym Trei podpisał umowę na generalne wykonawstwo Vendo Parku w Ostrołęce. Obiekt zaprojektuje i zrealizuje lokalna firma budowlana, Euro-Bud Inwestycje. Na powierzchni 3,1 tys. mkw. znajdzie się 5 sklepów. Park handlowy jest już wynajęty w 75 proc., a ponad 300 mkw. zajęła tam sieć Hebe, która tym samym zadebiutuje w Ostrołęce. Aktualnie Trei prowadzi również negocjacje z firmą Tedi. Inwestycja ma być gotowa w wakacje.

Vendo Park Ostrołęka, Trei
Vendo Park Ostrołęka, Trei

Trei wybuduje Vendo Park w Łasku

W planach spółki Trei Real Estate Poland jest również inwestycja w Łasku. Obecnie firma prowadzi postępowanie przetargowe na generalne wykonawstwo projektu. Obiekt powstanie przy ulicy Warszawskiej na działce o powierzchni ponad 19,6 tys. mkw. W sąsiedztwie inwestycji znajduje się supermarket Lidl. Vendo Park dostarczy 4 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Oficjalne otwarcie obiektu jest planowane pod koniec tego roku.

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1 miliarda EUR, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 500 milionów euro. Pod marką Vendo Park firma rozwija, buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei w Niemczech obejmuje nieruchomości mieszkaniowe z powierzchniami komercyjnymi, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion. Spółka aktywnie działa również na rynku międzynarodowym i realizuje projekty mieszkaniowe w Czechach, Polsce i USA.