Rossmann przedłuża umowę najmu w Galerii Twierdza Kłodzko

20 lutego br. nastąpiło ponowne otwarcie sklepu Rossmann w Galerii Twierdza Kłodzko, po trwającym niespełna miesięcznym okresie  remontu.  Marka przedłużyła także kontrakt najmu powierzchni w centrum. Galeria Twierdza Kłodzko jest największym centrum handlowym w regionie. Centrum w tym roku obchodzi 10-lecie działalności.

– Przedłużenie umowy najmu na kolejne lata przez firmę Rossmann potwierdza pozycję Galerii Twierdza Kłodzko jako najważniejszego centrum handlowego w regionie. Cieszymy się, że nasi najemcy zmieniają się dla swoich klientów, by proponować jeszcze większy komfort robienia zakupów w naszym centrum. Dzięki odświeżeniu wyglądu sklepu nasi klienci mogą w łatwy i wygodny sposób korzystać z bogatej oferty zdrowie i uroda. To także dowód na zaufanie, jakim obdarzają nas najemcy. Galeria Twierdza Kłodzko jest obecnie wynajęta w 100 proc. – podkreśla Tomasz Nowakowski, Asset Manager, EPP.

Firma Rossmann, jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie, przeprowadziła gruntowny remont  sklepu w Galerii Twierdza Kłodzko, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby swoich klientów. Dzięki modernizacji, klienci centrum mogą korzystać z nowoczesnej przestrzeni sklepu, która zapewnia większą wygodę i komfort robienia zakupów. W ramach sklepu powstały m.in. dwie kasy samoobsługowe. Jednocześnie marka przedłużyła umowę najmu 420 m kw. powierzchni w centrum na kolejnych 7 lat.

Centrum wyróżnia między innymi ciekawa architektura nawiązująca do historycznej, górującej nad miastem Twierdzy Kłodzko z XVII wieku. Architekci projektujący centrum wyraźnie inspirowali się surową architekturą jednej z najbardziej znanych i rozpoznawalnych fortec w Polsce – poprzez zastosowaną bryłę, użyte materiały oraz wykorzystanie kamienia na elewacji. Łącząc to z nowoczesnymi elementami, technologicznymi rozwiązaniami i funkcjonalnością charakteryzującą współczesne budownictwo, architektom udało się uzyskać harmonię tradycji z nowoczesnością.

30 tys. mkw. GLA w Galerii Kłodzko

– Galeria Twierdza Kłodzko to jedyna galeria handlowa w regionie z tak bogatą ofertą sklepów, usług oraz rozrywki. Dla okolicznych mieszkańców to nie tylko miejsce, gdzie mogą wygodnie zrobić zakupy, korzystając z bogatej oferty sklepów w jednym miejscu. ale także przestrzeń zapewniająca wypoczynek i rozrywkę. Oferujemy więcej niż tylko zakupy – Galeria Twierdza Kłodzko to również ciekawe miejsce spotkań oraz sposób na spędzanie wolnego czasu z najbliższymi– wymienia Leszek Mazurek, dyrektor Galerii Twierdza Kłodzko.

Funkcjonująca od połowy 2009 roku Galeria Twierdza Kłodzko oferuje około 30 tys. mkw. powierzchni handlowej. W Galerii funkcjonuje ponad 60 sklepów, w tym H&M o powierzchni 2 000 m kw. oraz Reserved o powierzchni ponad 1 000 m kw. oraz liczne restauracje, punkty usługowe i rozrywkowe. Galeria dysponuje łącznie 1,2 tys. miejscami parkingowymi. Kłodzkie centrum handlowe składa się z dwóch obiektów – Galeria Twierdza z hipermarketem Carrefour i strefą restauracyjną oraz Parku Handlowego z kinem Cinema 3D. Obiekt należy do EPP.

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Spółka działa według formuły REIT, a jej portfel obejmuje 19 obiektów handlowych oraz sześć biurowych o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 835 tys. mkw., a także dwa obiekty wielofunkcyjne w realizacji. Projekty EPP zlokalizowane są
w 20 największych miastach Polski. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) i Luksemburgu (Euro MTF).

EPP jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019. Swoje projekty zaprezentuje na stoisku B.3

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.