Sieradz przyciąga uwagę inwestorów

‚- Miasto Sieradz ma duży potencjał handlowy, co widzimy już od 8 lat funkcjonowania tutejszej galerii Dekada. Poza regularnym zwiększaniem oferty obiektu, przewidujemy także rozbudowę galerii. Sieradzka Dekada ma do tego doskonałe warunki – mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.

Dlaczego warto inwestować w Sieradzu? Odpowiedź, jak potwierdza inwestorzy jest prosta – lokalizacja w sercu kraju, skrzyżowanie najważniejszych dróg krajowych, zaplecze dla biznesu – to główne atuty województwa łódzkiego, a w nim Sieradza. Miasto przyciąga uwagę inwestorów, m.in. Jeronimo Martins, Leroy Merlin czy inwestora nowoczesnych centrów handlowych convenience, spółki Dekada SA.

Rozwój nowych inwestycji w Sieradzu

Sieradz to niezbyt wielkie – 42 – tysięczne miasto, o centralnym położeniu względem kraju, pełniące rolę ważnego ośrodka administracyjno-gospodarczego zachodniej części województwa łódzkiego. Za sprawą sąsiedztwa drogi ekspresowej S-8, łączącej autostrady A1 i A4 miasto ma szybkie i sprawne połączenie z Wrocławiem, Łodzią, Warszawą i granicami Polski. Niegdyś przyczyniło się do rozkwitu przemysłu włókienniczego – obecnie miejsce, które sprzyja rozwojowi nowych inwestycji i staje się ważnym punktem województwa.

– Na potencjał gospodarczy Sieradza składa się ponad 4,3 tys. podmiotów gospodarczych, w tym kilkanaście firm z kapitałem zagranicznym, które lokują środki przede wszystkim w branżę: budowlaną, spożywczą, samochodową, elektroniczną, handlową, farmaceutyczną oraz tekstylną. W Sieradzu działają również podmioty wspierające lokalnych przedsiębiorców. Rozwija się handel i usługi oraz rynek nieruchomości – mówi Paweł Osiewała, Prezydent Sieradza.

Atrakcyjność inwestycyjną miasta wzmacnia Miejska Strefa Gospodarcza “MSG Elewator”, o powierzchni łącznej 13,63 ha przeznaczona pod nowe inwestycje. To w niej znajduje się m.in. centrum dystrybucyjne Jeronimo Martins, właściciela największej sieci detalicznej w Polsce jaką jest Biedronka.

Rozbudowuje się też centrum miasta, stawiając na zwiększenie komfortu życia mieszkańców i podniesienie rangi inwestycyjnej regionu. Świadczą o tym prowadzone remonty dróg, (budowa ul. Dzigorzewskiej i ul. Starowarckiej – ulic sąsiadujących z jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta, ul. Wojska Polskiego) czy prowadzone inwestycje proekologiczne – odwierty geotermalne. Wszystko by dodatkowo wzmocnić atrakcyjność Sieradza.

– Na tempo rozwoju gospodarczego duży wpływ ma także stopień przygotowania infrastruktury technicznej, dlatego od lat prowadzone są inwestycje w tym zakresie. Rozwijana jest sieć gazowa, energetyczna, wodociągowa i kanalizacyjna, modernizowane są budynki. Systematycznie zwiększane i uzbrajane są wolne tereny inwestycyjne – komentuje Prezydent.

Dekada Sieradz ważnym punktem handlowo-rozrywkowym

Szczególnie rozwija się ulica Wojska Polskiego, która staje się ważnym punktem handlowo-rozrywkowym regionu.

– Przy ul. Wojska Polskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie ronda, znajdują się grunty inwestycyjne należące do prywatnych przedsiębiorców. W grudniu 2018 r. otworzono na nich market sieci Leroy Merlin. W tym roku powstanie tam kino z czterema salami. Inwestycje te podnoszą przede wszystkim atrakcyjność tej części Sieradza. Na przestrzeni kilkuset metrów, wzdłuż ul. Wojska Polskiego, w samym sercu miasta, stworzone zostało silne centrum handlowe i rozrywkowe – Leroy Merlin, multipleks kinowy, Galeria Dekada – mówi P. Osiewała. – Z całą pewnością ul. Wojska Polskiego zapewnia doskonałe skomunikowanie nie tylko z innymi częściami miasta, ale także z regionem i całym województwem. Drogą krajową nr 83 można w zaledwie 5 minut dotrzeć do węzła Sieradz Wschód, czyli bezpośrednio do drogi ekspresowej S8, która łączy się z autostradami A2 i A1. Dojazd z ul. Wojska Polskiego do Łodzi zajmuje 30-40 minut – podsumowuje prezydent.

Potencjał Sieradza docenili już inwestorzy nieruchomości komercyjnych. Oprócz Leroy Merlin, czy Jeronimo Martins, spółka Dekada SA wybudowała tu największe w regionie centrum handlowe. Obecnie na powierzchni ponad 10 tys. mkw. w znajduje się blisko 30 sklepów i punktów usługowo-gastronomicznych m.in. H&M, Reserved, Hebe, Media Expert, Sinsay czy Empik. Ofertę handlową galerii uzupełniają punkty usługowe oraz lokale gastronomiczne – Grycan i Mikada.  Właściciel obiektu przewiduje także jego rozbudowę i dodatkowe zwiększenie dostępnej oferty.

– Miasto Sieradz ma duży potencjał handlowy, co widzimy już od 8 lat funkcjonowania tutejszej galerii Dekada. Obiekt notuje bardzo dobre wyniki finansowe i wysoki poziom odwiedzin. Rozwój miasta, a w szczególności części, w której znajduje się Dekada, jest dla nas powodem do radości i dumy. Mobilizuje nas także do spełnienia oczekiwań naszych klientów, nad czym stale pracujemy. Poza regularnym zwiększaniem oferty obiektu, przewidujemy także rozbudowę galerii. Sieradzka Dekada ma do tego doskonałe warunki – mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Realizowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Za proces komercjalizacji odpowiada BOIG Property Consulting.

Dekada SA jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019. Z przedstawicielami firmy będzie można spotkać się na stoisku 2.5

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.