Sieć DOZ chce umocnić swoją pozycję w segmencie aptek

Sieć aptekarka Dbam o Zdrowie dąży do wzmocnienia swojej pozycji na rynku. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Medix Sp. z o.o., która jest właścicielem sieci aptek.

Przedmiotem zgłoszenia do UOKiK jest koncentracja, polegająca na przejęciu przez DOZ Spółka Akcyjna (wchodzącej w skład grupy kapitałowej prowadzącej działalność m.in. w zakresie detalicznej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych) kontroli nad spółką Medix sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie. Medix prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych tradycyjnie sprzedawanych w aptece, takich jak produkty lecznicze, wyroby medyczne, suplementy diety, kosmetyki apteczne i artykuły toaletowe w kilku województwach w Polsce. Firma powstała w 2007 roku. Wniosek o zgodę koncentrację do UOKiK wpłynął 7 marca br. Sprawa jest w toku.

Sieć aptek DOZ

Sieć aptek Dbam o Zdrowie posiada blisko 1 tys. placówek zlokalizowanych na terenie całego kraju, w tym m.in. w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Chełmie, Zamościu. Obecnie pod marką DOZ Apteki Dbam o Zdrowie działa ponad 300 aptek franczyzowych i 600 aptek własnych. DOZ S.A jest największym pracodawcą na rynku aptecznym – zatrudnia ponad 2,5 tys. magistrów i techników farmacji. DOZ Apteki Dbam o Zdrowie zapewniają dostępność ponad 20 tys. leków każdego dnia.

Leki można kupić nie tylko w aptekach stacjonarnych, a także zamówić za pomocą portalu do zamawiania leków doz.pl, skorzystać z aplikacji mobilnej, smart tv lub zamówienia telefonicznego. Doz.pl jest największym i najnowocześniejszym polskim portalem o zdrowiu, który łączy fachową wiedzę o profilaktyce zdrowotnej oraz opiece farmaceutycznej i medycznej, z szeroką ofertą produktów w korzystnych cenach. DOZ SA należy do Pelion Healthcare Group notowanej na GPW w Warszawie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.