Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Saller finalizuje nowe projekty w Śremie oraz Radomiu

Nowe wyzwania Grupy Saller w roku 2019 to przede wszystkim finalizacja rozpoczętych w poprzednim roku inwestycji. Trzeci kwartał bieżącego roku przyniesie zakończenie prac i otwarcie nowych parków handlowych w Śremie i Radomiu – zapowiada zarząd Grupy.

Obiekt, położony w wielkopolskim Śremie przy ul. Zamenhofa 20, zaoferuje prawie 7 tys. mkw. powierzchni najmu. Atrakcyjność lokalizacji znacząco podnosi obecność operatora spożywczego – sklep Lidl. Dla klientów przygotowano ok. 200 miejsc parkingowych. W gronie najemców znalazły się KiK, Neonet, Smyk, Action. Trwa proces komercjalizacji, kolejne umowy najmu znajdują się w końcowej fazie negocjacji. Otwarcie planowane jest na październik 2019 roku.

Park handlowy w Śremie, Saller
Park handlowy w Śremie, Saller

Nowy projekt Saller w Radomiu

W Radomiu Grupa Saller realizuje Park Handlowy przy ul. Młodzianowskiej o pow. najmu ponad  3,7 tys. mkw. Projekt przewiduje przygotowanie ok. 80 miejsc parkingowych. Obiekt, podobnie jak ten w Śremie, zlokalizowany jest w sąsiedztwie sklepu spożywczego Lidl oraz dodatkowo stacji paliw. Jak informuje zarząd Grupy Saller, ciekawy mix najemców, wśród których znajdują się KiK, Media Expert, Pepco, oraz Rossmann, gwarantuje atrakcyjność projektu dla klientów. Finalizowane są ostatnie umowy najmu. Przewidywany termin otwarcia przypada, podobnie jak w przypadku Śremu, na październik br.

W obu miastach będą to pierwsze projekty Grupy Saller, które uzupełnią obejmujące już ponad 70 obiektów portfolio spółki. Grupa Saller zaprezentuje swoje projekty podczas kwietniowej edycji Shopping Center Forum 2019 w Warszawie.

Grupa Saller

Grupa Saller jest operatorem ponad 1,5 mln mkw. GLA, na co składa się  ponad 400 obiektów. Firma została założona przez Josefa Sallera w Bawarii w 1981 roku. Obecnie główna siedziba firmy Saller znajduje się w Weimarze–Legefeld. W trakcie prawie 40 lat obecności w sektorze nieruchomości komercyjnych grupa, oprócz Niemiec, rozwinęła swoją działalność również na terenie Polski, Czech i Słowacji.