Pepco inwestuje w logistykę

Pepco, wiodąca w Europie Wschodniej i Centralnej sieć dyskontów odzieżowo-przemysłowych, rozpoczęła współpracę z firmą DHL, która zajmie się obsługą centrum dystrybucyjnego w Sosnowcu. DHL Supply Chain będzie nadzorował proces wyposażenia magazynu, zatrudnienia około 350 osób oraz dostarczenia rozwiązań informatycznych na potrzeby obsługi centrum logistycznego, o powierzchni 40 tys. mkw.

– Współpraca ze sprawdzonym dostawcą usług logistycznych jest dla nas kluczowa gdyż oznacza możliwość skorzystania z międzynarodowego doświadczenia oraz skutecznych, sprawdzonych rozwiązań logistycznych. DHL Supply Chain zapewni sprawną obsługę naszego centrum logistycznego, a co za tym idzie wpłynie na zadowolenie naszych klientów, w tym wypadku robiących zakupy w sklepach Pepco w dwóch z dziesięciu krajów, gdzie prowadzimy działalność – w Rumunii i w Czechach – mówi Krzysztof Sielicki CEE Central Support and Supply Chain Development Manager Pepco.

– W dzisiejszych czasach wyłącznie wysoki poziom logistycznej obsługi klienta może zapewnić jej konkurencyjność i być wyznacznikiem wysokiej pozycji w oczach konsumenta. Cieszymy się, że Pepco zdecydowało się na współpracę z firmą DHL Supply Chain, które rozumie, że logistyka odgrywa kluczową rolę w obsłudze klienta, a jej nieodzownymi elementami są elastyczność, komunikacja, niezawodność i czas – mówi Piotr Okurowski, Dyrektor Zarządzający DHL Supply Chain w Polsce.

Pepco usprawnia proces logistyki

– W DHL Supply Chain koncentrujemy się na wspieraniu potrzeb naszych klientów dzięki innowacyjnym produktom i usługom logistycznym, które umożliwiają im rozwój działalności. Naszym celem jest dostarczenie rozwiązań „najlepszych w swojej klasie”, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez naszych klientów. Fakt, że DHL Supply Chain jest jedynym operatorem logistycznym obsługującym Pepco w Polsce jest dla nas ogromnym zaszczytem i wyrazem zaufania jakie ma do nas nasz klient – dodaje Hendrik Venter, CEO DHL Supply Chain Central & Eastern Europe

Z magazynu w Sosnowcu zasilane będą sklepy także w Czechach oraz w Rumunii. Obiekt w Sosnowcu dołącza do sieci już istniejących centrów w Rawie Mazowieckiej oraz Wolborzu i w miejscowości Gyale na Węgrzech.

Pepco jest europejską siecią sklepów detalicznych, oferującą swoim klientom wszystko, czego potrzebują, by ubrać swoją rodzinę , a także by prowadzić  i dekorować swój dom – wszystko to w bardzo niskich cenach. Sieć Pepco posiada aktualnie blisko 1,6 tys. sklepów, w 10 krajach europejskich (Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry, Chorwacja, Słowenia, Litwa, Łotwa, Estonia). Marka Pepco powstała w 2004 r. w Polsce. Od tamtego czasu zyskała ogromne zainteresowanie klientów i rozszerzyła swoją działalność o kolejne kraje Europy Środkowo-Wschodniej Każdego miesiąca sklepy Pepco odwiedza około 15 mln klientów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.