scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Nowe inwestycje w centrach handlowych Czyżyny i Bielawy

ch-czyzyny-1

Centra handlowe Czyżyny w Krakowie i Bielawy w Toruniu przejdą modernizację. W planach zarządcy obiektu – firmy Apsys – jest m.in. repozycjonowanie centrów, modernizacja wnętrz oraz zmiany w gronie najemców.

– Zmieniamy nasze centra handlowe i jednocześnie dostosowujemy je do panujących dziś trendów, a co najważniejsze do oczekiwań, jakie wobec obiektów tej skali ma klient. Prace obejmują zarówno zmiany w sferze technicznej, jak również wprowadzanie nowych udogodnień dla odwiedzających. Intensywnie pracujemy też nad udoskonaleniem tenant-mix – wylicza Elwira Pyrkowska, Asset Manager w Newbridge Poland.

CH Bielawy w nowej odsłonie

W CH Bielawy w Toruniu właściciel na 2019 rok zaplanował kilka istotnych zmian. W planach inwestycyjnych jest m.in. odświeżenie elewacji centrum, a także portali wejściowych. Pojawić się mają też nowe udogodnienia dla klientów. Jak zapowiada inwestor, będzie to kontynuacja rozległych prac modernizacyjnych rozpoczętych już w 2018 roku.

Te w ubiegłym roku objęły m.in. przebudowę strefy food court, w efekcie czego stworzono nowoczesną przestrzeń gastronomiczną z nowym podziałem przestrzeni i meblami, a także kilkoma udogodnieniami, chociażby coworkingową, social table, strefą zabaw czy kuchenką do podgrzewania posiłków dla dzieci. W przestrzeni pasażu z kolei wymieniono posadzkę, utworzono nowe strefy relaksu, a także unowocześniono elementy małej architektury. To jednak nie wszystko. W Bielawach trwają zaawansowane prace nad ofertą. W 2018 roku wzbogaciła się ona o 6 nowych sklepów, które zajęły łącznie 300 m kw. Przedłużono także 9 umów z dotychczasowymi najemcami.

W II kwartale 2019 roku planowane jest natomiast otwarcie dużego sklepu z wyposażeniem wnętrz oraz piekarnio-cukierni Bartkowscy, a na przełomie I i II kwartału w ofercie mają pojawić się nowe marki odzieżowe. Ofertę uzupełnią również znane, sieciowe marki nieobecne dotąd w Toruniu.

Inwestor, zachęcony pozytywnym odzewem z rynku, przymierza się także do stworzenia w Toruniu retail parku. Podobna inwestycja planowana jest również w CH Guliwer w Łodzi. Pierwsze prace przygotowawcze związane z inwestycją już zrealizowano. Trwa komercjalizacja nowych powierzchni. Inwestor zakłada, że uda się oddać parki do użytku w III kwartale 2020 roku.

Zmiany w CH Czyżyny

Prace właściciel zapowiada także w CH Czyżyny w Krakowie. Kilka dni temu w centrum do użytku oddano specjalną strefę zabaw dla dzieci, kolejna planowana jest na zewnątrz. Dodatkowo, wokół niej mają powstać nowe strefy wypoczynkowe z małą architekturą. Pojawić mają się także kolejne rozwiązania podnoszące komfort podczas zakupów.

Podobnie, jak w Bielawach, będzie to ciąg dalszy prac rozpoczętych w ostatnich miesiącach. W 2018 roku w Czyżynach wdrożony został nowy system nawigacyjny, ułatwiający klientom poruszanie się po obiekcie, a także pojawiły się nowoczesne standy multimedialne z planem centrum, dające możliwość szybkiego odszukania sklepu. Wcześniej zmodernizowano tam strefę food court.

Obiekt jest obecnie repozycjonowany. Prace, jakie już zostały zrealizowane i jakie są zaplanowane na ten rok mają na celu wesprzeć te działania i na nowo zaprezentować centrum w nowej odsłonie. Pomóc w tym mają także nowe sklepy w ofercie Czyżyn. Tutaj pojawią się m.in. nowe polskie i zagraniczne marki sieciowe, zwłaszcza odzieżowe. Rozwinięty zostanie także segment „home”. Pierwsze cele w tym zakresie już zrealizowano. Właściciel centrum  podpisał 5 nowych umów najmu. Swoje sklepy w Czyżynach otworzyły marki Flying Tiger Copenhagen oraz Diverse. W najbliższych miesiącach zaplanowano natomiast otwarcia: Orsay, Pierre Cardin i kawiarni Nakielny. Do końca 2018 roku w ramach repozycjonowania w Czyżynach zawarto umowy na ponad 1 tys. mkw., tj. 3,3 proc GLA.

Potencjał obu obiektów jest duży – ocenia właściciel. Oba centra zakończyły 2018 rok na plusie. Obroty w Krakowie wzrosły aż o 6 proc., w Toruniu o 3 proc., z kolei łódzkie CH Guliwer utrzymuje ich dotychczasowy poziom. W centrach systematycznie rośnie także liczba odwiedzających, zwłaszcza w kluczowe dziś dla handlu dni, czyli piątek i sobotę.

Właścicielem centrów jest Newbridge Poland, a zarządcą firma Apsys. Apsys jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. Tworzy innowacyjne, „szyte na miarę” projekty uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. Apsys Polska zarządza obecnie ponad 1 mln mkw. GLA w 24 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Codzienny newsletter
SCF News | Retailnet.pl

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required