Galeria Jurajska ze wzrostem odwiedzalności w lutym

Galeria Jurajska

Największe centrum handlowe w Częstochowie zanotowało wzrost liczby klientów w lutym, w stosunku do tego samego okresu przed rokiem. I to pomimo obowiązującego zakazu handlu w niedzielę i święta oraz mniejszej liczby dni handlowych.

Chociaż luty liczył sobie raptem 28 dni, z czego tylko 25 to dni handlowe, Galeria Jurajska zanotowała w nim aż 2 proc. wzrost odwiedzin, w stosunku do takiego samego, również rekordowego okresu przed rokiem, kiedy to jeszcze nie obowiązywała ustawa ograniczająca handel w niedziele.

– Luty zamykamy z mocnym wynikiem i bardzo dobrą prognozą dla kolejnych miesięcy i całego roku. Widzimy, jak pomimo ograniczeń, systematycznie rośnie liczba klientów, nie tylko w dni handlowe, ale także w wolne niedziele, w które zawsze jesteśmy czynni – mówi Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Rośnie liczba odwiedzających galerię w niedzielę

Jego zdaniem na lutowy wynik wpłynęło kilka kluczowych czynników. Od stycznia Galeria Jurajska realizuje projekt Niedzielnego Centrum Rozrywki. Łącząc ofertę m.in. 18 restauracji i kawiarni, kina, fitness klubu i kids play, tworząc tym samym najszerszą w mieście propozycję spędzenia czasu wolnego w niedzielę niehandlową.

Efekt? Tylko w styczniu i lutym liczba odwiedzających centrum w niedzielę wzrosła o ponad 100 proc. A to dopiero początek. Bo jak podkreślają przedstawiciele Jurajskiej, mieszańcy regionu zaczynają się przyzwyczajać do tego, że Jurajska jest czynna w każdą niedzielę.

– W tym roku intensywnie promujemy się jako obiekt nie tylko czynny w każdą niedzielę, ale także bardzo aktywny. W każdą niedzielę naszym klientom proponujemy ponad 100 stałych atrakcji, a do tego specjalne wydarzenia np. bezpłatne warsztaty. Pierwsze efekty tego widzimy zarówno w frekwencji jak i w stopniowym wzroście niedzielnych obrotów najemców – mówi Bugajczyk.

Niedzielny ruch – zdaniem Bugajczyka – ma szansę wzrosnąć w kolejnych miesiącach. – W galerii właśnie został otwarty sklep spożywczy czynny w niedzielę. Przed nami także sezon, w czasie którego klienci będą mogli korzystać w pełni m.in. z uroków miejskiego ogrodu nad Wartą, placów zabaw i boiska. To stworzy kolejne powody do wizyty i nakręci ruch – mówi.

Nie bez znaczenia jest sama oferta Galerii Jurajskiej. Centrum handlowe, jako jedno z nielicznych w regionie, jest dziś w 100 proc. wynajęte, a ostatnie lata przyniosły w nim kilkadziesiąt nowych otwarć sklepów, których do tej pory brakowało w regionie.

Obecne w galerii marki również rozwinęły swoje sklepy. W minionym roku powiększył się m.in. sklepy należące do LPP. To sprawiło, że do galerii zaczęli ściągać nie tylko częstochowianie, ale także mieszkańcy ościennych miast, a nawet miast z sąsiadujących województw.

– Działamy na coraz szerszym zasięgu, jesteśmy dziś zauważani przez klienta daleko poza Częstochową. Oferta jaką udało się nam stworzyć, mocno oparta na topowych markach odzieżowych  i lifestyle przyciąga, ale także, co równie ważne, buduje lojalność klienta, który wszystko co niezbędne znajduje pod jednym dachem – dodaje dyrektor obiektu.

To jak dużym uznaniem cieszy się oferta Jurajskiej widać najlepiej widać po tym, jak dziś rozłożył się niedzielny ruch w galerii.  – W lutym w piątki zanotowaliśmy aż 6% wzrost klientów versus ten sam okres rok temu. Z kolei w soboty aż 27%. Zyskały także pozostałe dni handlowe – podaje Bugajczyk.

Ale wpływ na popularność galerii, nie tylko w lutym, ma także otoczenie zakupowe, jakie stworzyła klientom Jurajska.  Ostatnie lata pociągły za sobą kilkadziesiąt znaczących modernizacji, w efekcie których centrum handlowe jest dziś niezwykle przyjazne całym rodzinom.

– Klienci postrzegają Jurajską nie tylko poprzez sklepy i ofertę, ale także poprzez otoczkę, jaką im tworzymy. Staramy się nieustannie podnosić komfort robienia zakupów np. poprzez modernizację pasaży, nowe strefy wypoczynkowe czy udogodnienia dla osób z dziećmi. To sprawia, że klient chętniej nas wybiera – dodaje.

W opinii przedstawicieli Jurajskiej, zaprocentować mogła także nowa kampania galerii. – Od stycznia promujemy się nową bardzo wyrazistą linią kreatywną, której towarzyszą sezonowe kampanie wspierające wydarzenia. W efekcie tego jesteśmy bardzo zauważalni na mieście, zwłaszcza z kampanią nowych kolekcji i Centrum Niedzielnej Rozrywki – mówi Violetta Dziubin-Łuszyczk, Dyrektor Marketingu Galerii Jurajskiej.

Galeria Jurajska w portfolio GTC S.A.

Galeria Jurajska to największe centrum handlowe w Częstochowie (49 tys. m kw. GLA). Działający od 2009 roku obiekt z roku na roku zyskuje na popularności. W efekcie dziś to najchętniej wybierana galeria w mieście i jedna z najpopularniejszych w regionie.  Tylko w 2018 roku galerię odwiedziło blisko 7,2 mln osób. W Galerii Jurajskiej można znaleźć 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz wielosalowe kino Cinema City. Ofertę wypełniają najpopularniejsze polskie i zagraniczne marki.  Swoje sklepy mają tutaj m.in. Grupa LPP (Reserved, Cropp, Home & You, House, Mohito, Sinsay), grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti), TK Maxx, C&A, Euro RTV AGD, Intersport, Empik, H&M, New Yorker, Smyk, Rossmann, Sephora, Super Pharm, Biedronka, Douglas, Carry, TruTrussardi, Apart i wiele innych. Do dyspozycji klientów Galerii Jurajskiej jest wielopoziomowy parking mogący pomieścić 2000 samochodów, parking autokarowy, rowerowy, motocyklowy a także nowocześnie zaaranżowana strefa restauracyjna z wydzieloną przestrzenią wypoczynkową. Tuż przy galerii klienci znajdują natomiast nowocześnie zaaranżowany miejski ogród nad bulwarami Warty oraz parking autokarowy. We wnętrzu obiektu z kolei przygotowano dla nich kilka stref relaksu, w tym strefę dydaktyczną premium z akwariami (morskim i słodkowodnym). Właścicielem galerii jest GTC S.A.

GTC S.A. jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019, organizowanego przez Evigo.com – wydawcę miesięcznika Shopping Center Forum Magazine i portalu Retailnet.pl.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl