Empik zostaje w Ełku i w Kutnie

Empik, lider omnichannel w Polsce, przedłuża umowy najmu w centrach Master Management Group na kolejne lata. Pasjonaci czytania, muzyki, filmu, DIY i planszówek będą mogli dalej poszukiwać inspiracji do ciekawego spędzania czasu wolnego w salonach Empik w Bramie Mazur i w MMG Centers Kutno.

Empik docenił potencjał dominujących w Ełku i w Kutnie centrów zarządzanych przez Master Management Group i podjął decyzję o przedłużeniu najmu lokali na kolejnych pięć lat. Sklepy są jedynymi placówkami tej marki z szeroką ofertą wydawniczą i multimedialną w tych miastach.

– Chcemy docierać z naszą ofertą do możliwie najszerszego grona klientów, dlatego rozwijamy współpracę z centrami handlowymi, które mają strategię spójną z naszą i dają inspiracje do spędzania czasu wolnego. Klienci naszych salonów w Ełku i Kutnie, będą mogli nadal czerpać z pełnej gamy produktów, które pomagają odkrywać i rozwijać rozmaite pasje. Spójność działań centrum handlowego i najemcy jest ważna, a model takiej współpracy sprawdza się, dlatego zostajemy na dłużej – mówi Urszula Sekuła, Dyrektor ds. Nieruchomości w Empiku.

– Empik jest z nami już pięć lat i aktywnie urozmaica ofertę rozrywkową Bramy Mazur i MMG Centers Kutno. Połączenie tradycyjnego modelu zakupów ze stale zmieniającymi się potrzebami klientów to istotny filar budujący lojalność i pozycjonowanie centrum handlowego w regionie. Od początku działania sklepu Empik w Bramie Mazur, udało nam się wspólnie zorganizować spotkania z takimi gwiazdami jak Sarsa, Doda, Grzegorz Hyży i ostatnio z Mozilem. Cieszymy się z tych inicjatyw i planujemy kolejne – opowiada Wioleta Sobieraj, Leasing Manager w Master Management Group.

Empik to dziś wiodąca grupa retailowa w Polsce zorientowana na pasje, spędzanie wolnego czasu i styl życia, a jednocześnie wg ostatniego raportu Rzeczpospolitej 5. najsilniejsza marka w Polsce. W skład porfolio Empiku wchodzą: sieć ponad 250 salonów sprzedaży, jeden z czołowych sklepów internetowych w Polsce – Empik.com – który oferuje najszerszy i kompleksowy wybór produktów ze światów Dziecko i mama, Zdrowie i uroda, Zabawki, Dom i ogród, Sport, Elektronika. W Grupie jest również serwis Empikfoto – który pomaga tworzyć pamiątki i utrwalać wspomnienia oraz aplikacja do czytania e-booków i słuchania audiobooków EmpikGO – dzięki której miłośnicy literatury mogą czytać i słuchać, gdzie chcą.

Portfolio MMG

Brama Mazur w Ełku o łącznej powierzchni handlowej 17 tys. mkw., z parkingiem na około 500 miejsc, jest jednym z najbardziej popularnych obiektów handlowych w regionie i jedynym centrum handlowym w mieście. Największe sklepy w galerii to RTV Euro AGD, oferujący elektronikę i sprzęt gospodarstwa domowego oraz sklepy wszystkich marek należących do Grupy LPP, tj. Cropp, House, Mohito, Reserved i Sinsay. Wśród renomowanych polskich i międzynarodowych marek dostępnych w Bramie Mazur znajdują się również: H&M, 4F, Carry, CCC, Jysk i wiele innych. Centrum oferuje także zróżnicowane możliwości rozrywki i rekreacji, w tym pierwszy w regionie 4-salowy multipleks Planet Cinema, Calypso Fitness Club, a także restauracje i kawiarnie.

MMG Centers Kutno zostało przejęte przez Master Management Group wraz z portfelem 6 innych formatów handlowych we wrześniu 2017. Obiekt jest regionalnym centrum handlowym o powierzchni 16,1 tys. mkw. Wśród najemców są polskie i zagraniczne sieci handlowe oraz sklepy lokalnych przedsiębiorców. Centrum oferuje 490 naziemnych miejsc parkingowych. W ramach zaangażowania w działania z miastem MMG Centers Kutno uczestniczy w Święcie Róży, Festiwalu Projektów Europejskich oraz jest sponsorem festiwalu piosenek Jeremiego Przybory Stacja Kutno.

Master Management Group (MMG) jest inwestorem, deweloperem, agentem wynajmującym oraz zarządcą nieruchomości handlowych i biurowych zlokalizowanych w całej Polsce. Firma posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie na rynku oraz zespół ekspertów, którzy pracowali dla międzynarodowych firm deweloperskich, doradczych oraz zarządzających nieruchomościami, a także funduszy inwestycyjnych. Dzięki temu MMG z powodzeniem samodzielnie realizuje projekty oraz współpracuje z czołowymi deweloperami i inwestorami. Master Management to prywatna firma oferująca usługi butikowe na najwyższym poziomie. Firma jest partnerem na polskim rynku dla największych światowych funduszy oraz innych instytucji inwestujących w nieruchomości. W swojej historii MMG współpracowało z takimi partnerami jak Marcol Group, Europa Capital oraz w formie spółki joint venture z Blackstone. Obecnie MMG zarządza 100 tys. mkw. powierzchni handlowej, w tym poza Bramą Mazur w Ełku i MMG Centers Kutno, Galerią Niwa w Oświęcimiu oraz centrami w Poznaniu, Szczecinie, Lubinie, Ciechanowie, Piekarach Śląskich i Józefosławiu (MMG Centers*).

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.