Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Centrum handlowe King Cross Praga na celowniku Atrium

Spółka Atrium Poland, należąca do grupy kapitałowej Atrium, zamierza nabyć kolejne centrum handlowe w Warszawie. Tym razem chodzi o King Cross Praga. Odpowiedni wniosek w tej sprawie został już złożony w UOKiK.

Należące do spółki Radcliffe Investments (spółka powiązana jest z CBRE Global Investors) centrum handlowe King Cross Praga zostało otwarte w 1996 roku jako pierwsze centrum prawobrzeżnej Warszawy i jedno z pierwszych w stolicy. Położone jest w bezpośredniej bliskości ważnego węzła komunikacyjnego prowadzącego z centrum miasta w kierunku Lublin, Terespol, a także okolicznych miejscowości.

King Cross Praga: 27 tys. mkw., 70 punktów handlowo-usługowych

W latach 1999-2000 centrum przeszło rozbudowę, co spowodowało zwiększenie rozmiaru galerii handlowej. W wyniku rozbudowy powstała galeria zewnętrzna, której sklepy dodatkowo poszerzyły ofertę King Cross Praga. Obecnie powierzchnia całego centrum wynosi ok. 27 tys. mkw., z czego znaczną część zajmuje hipermarket.

Rekalma Apsys
r e k l a m a
king-cross-praga
King Cross Praga

Do dyspozycji klientów King Cross Praga oddaje ponad 70 punktów usługowo-handlowych, dzięki którym możliwe staje się załatwienie wszystkich potrzeb codziennego życia w jednym miejscu: chodzi m.in. o ofertę znanych marek, bogaty wachlarz usług bankowych, finansowych, pralnię, szewca, czy poprawki krawieckie.

Portfolio Atrium European Real Estate

Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowej, koncentrujący się przede wszystkim na obiektach o dominującej pozycji w regionie, położonych w najlepszych lokalizacjach miejskich. Grupa Atrium posiada portfel 34 aktywów o wartości 2,9 mld euro i powierzchni najmu brutto wynoszącej ponad 980 tys. mkw. Nieruchomości te są zlokalizowane w Polsce, Czechach, Słowacji oraz w Rosji i – z wyjątkiem jednej – są zarządzane przez własny zespół Atrium, składający się ze specjalistów z branży nieruchomości handlowych.

Spółka jest zarejestrowana jako fundusz inwestycyjny zamknięty z siedzibą w Jersey, podlegający Urzędowi Nadzoru Finansowego Jersey (Jersey Financial Services Commission). Spółka jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Wiedniu i na giełdzie Euronext w Amsterdamie.