Akwizycje napędzają wyniki GTC

Spółka GTC, właściciel m.in. Galerii Jurajskiej i Galerii Północnej, zanotowała w ubiegłym roku wzrost zysku z działalności operacyjnej aż o 47 proc. Przed opodatkowaniem i korektami wyniósł on 65 mln euro.

– Solidna działalność deweloperska i więcej akwizycji projektów gdzie możemy wygenerować wartość dodaną w 2018 r. zapewnia dalszy wzrost portfela GTC i stabilny wzrost jego wartości. Nasze zespoły odpowiedzialne za wynajem powierzchni i zarządzanie aktywami zawarły umowy najmu na około 190 tys. mkw., co potwierdza wysoką jakość obiektów biurowych i handlowych w portfolio GTC – skomentował Thomas Kurzmann, Prezes GTC.

– Znaczący wzrost FFO i innych kluczowych wskaźników ekonomicznych pozwala nam zaproponować wypłatę dywidendy w wysokości 0,37 zł, czyli 12 proc. więcej niż w 2017 rok. Planujemy ukończenie prawie 80 tys. m kw. powierzchni biurowej i handlowej w 2019 r., dzięki czemu nasze przychody z czynszu wzrosną o 15 procent. GTC jest dobrze przygotowane na rok 2019 i kolejne lata, aby zapewnić naszym akcjonariuszom jeszcze większą wartość – dodał Thomas Kurzmann.

GTC S.A. jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019, organizowanego przez Evigo.com – wydawcę miesięcznika Shopping Center Forum Magazine i portalu Retailnet.pl.

Polskie portfolio GTC

W skład portfolio GTC wchodzi m.in. Galeria Jurajska. W 2018 roku zanotowała ona wzrost liczby klientów odwiedzających centrum handlowe, mimo zakazu handlu w większą liczbę niedziel. Zdaniem władza GTC, znaczny wzrost obrotów i całkowite wynajęcie powierzchni przełożą się na dalszy wzrost przychodów z czynszu w 2019 r.

Drugim centrum handlowym w polskim portfolio GTC jest Galeria Północna. „Coraz większa liczba stałych klientów wpłynęła na dynamiczny wzrost obrotów na poziomie 20 proc. r/r w ciągu ostatnich 3 miesięcy (do lutego 2019 roku). Nowe otwarcia będą zwiększać atrakcyjność centrum handlowego” – napisano w raporcie GTC.

Międzynarodowa działalność GTC

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości, koncentrującym swoje działania na rynku polskim oraz trzech stolicach Europy Środkowo-Wschodniej. Od powstania w 1994 r. Grupa zrealizowała 68 najwyższej jakości, nowoczesne, obiekty biurowe i handlowe z łączną powierzchnią całkowitą wynoszącą ponad 1,2 miliona mkw. w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Obecnie GTC jest właścicielem i zarządcą 43 budynków komercyjnych oferujących ponad 703.000 mkw. powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje  412.600 mkw. powierzchni handlowej i biurowej w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej, z których ponad 113.000 jest w trakcie budowy.

Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie mWIG40 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.