Amazon buduje kolejne centrum logistyczne w Polsce

Centrum logistyki e-commerce o łącznej powierzchni ponad 44,8 tys. mkw. powstanie w Pawlikowicach pod Łodzią. Nowe centrum Amazon pomoże sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony klientów i zwiększyć ofertę produktów pochodzących od lokalnych sprzedawców. Ukończenie inwestycji planowane jest na koniec 2019 r.

Amazon ogłosił, że stworzy ponad 1 tys. nowych stałych miejsc pracy w nowym centrum logistyki e-commerce w Pawlikowicach pod Łodzią. Obecnie firma zatrudnia w Polsce ponad 14 tys. stałych pracowników w pięciu nowoczesnych centrach logistycznych, Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz biurze korporacyjnym i AWS w Warszawie. Developerem nowej inwestycji jest spółka Panattoni Europe.

Szóste centrum Amazon w Polsce pomoże sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony klientów oraz zwiększyć ofertę produktów pochodzących od małych i średnich przedsiębiorstw sprzedających na stronach firmy. Na blisko 45 tys. mkw. pracownicy wspierani przez najnowocześniejsze technologie będą kompletować pakować i wysyłać produkty do klientów firmy. -Województwo łódzkie gwarantuje nam dostęp do najwyższej klasy kapitału ludzkiego i bardzo dobrej infrastruktury. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie przedstawicieli lokalnych oraz centralnych władz, którzy wsparli realizację nowego centrum logistyki e-commerce Amazon w regionie – powiedział Steven Harman, Wiceprezes ds. Operacyjnych Amazon w Europie.

– Tworzymy w Polsce jak najbardziej korzystne warunki dla inwestycji. Doceniają to zagraniczne firmy, które niezmiennie chcą się rozwijać w naszym kraju. Tak jak Amazon, który na lokalizację swojego nowego przedsięwzięcia wybrał województwo łódzkie, biorąc pod uwagę przede wszystkim bardzo dobre położenie regionu i dostęp do wykwalifikowanej kadry – powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński.

W kontekście logistycznym bardzo ważne jest również położenie obiektu – tuż przy Węźle Pawlikowice/ Pabianice Południe drogi ekspresowej S8, która łączy aglomeracje: wrocławską, łódzką, warszawską oraz białostocką.

Współpraca z Amazonem

Oprócz tworzenia nowych miejsc pracy Amazon na całym świecie kontynuuje także współpracę z przedsiębiorcami, chcącymi rozszerzyć swoją działalność – oferując im możliwość udziału w takich programach jak Sprzedawaj na Amazon, Fulfillment by Amazon, Amazon Web Services, czy Kindle Direct Publishing. Już ponad 7,2 tys. polskich przedsiębiorstw rozwija obecnie swoją lokalną i międzynarodową bazę klientów dzięki globalnym usługom Amazon.

– Inwestycje Amazon oznaczają zwiększone zapotrzebowanie na towary i usługi od lokalnych przedsiębiorców. Cieszymy się, że możemy współpracować z polskimi firmami i wspólnie uczestniczyć w ekonomicznym wzroście gospodarczym regionu –  dodał Steven Harman.

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe.  Amazon, jako pierwszy na świecie zaoferował m. in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo i Alexa.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.