Jest pierwszy najemca konceptu Sky Kitchen w Sky Tower

Restauracja Mango Mama, serwująca tradycyjną kuchnię Dalekiego Wschodu, została pierwszym najemcą powstającej w Sky Tower strefy Sky Kitchen. Będzie to czwarty lokal tej marki we Wrocławiu, jednak w zupełnie nowej i niepowtarzalnej odsłonie.

Wnętrze oraz menu restauracji zostaną zaprojektowane specjalnie z myślą o projekcie Sky Kitchen. Powstanie też klimatyczny shisha ogród, a wystrój lokalu stanowić będą oryginalne meble i dodatki prosto z Malezji.

Pierwsza restauracja Mango Mama została otwarta kilka lat temu we Wrocławiu. Twórcą marki jest londyńczyk David Szeik. Karta menu była wówczas w całości oparta na domowych przepisach jego mamy, czule nazywanej przez rodzinę Mango. Bardzo szybko dania kuchni indyjskiej w tej interpretacji podbiły serca klientów, a sam lokal i cała marka, znana dzisiaj pod szyldem Mango Mama, stała się cenionym punktem na kulinarnej mapie Wrocławia. Kolejnym krokiem rozwoju marki jest otwarcie oryginalnej restauracji w Sky Tower.

Koncept Sky Kitchen w Sky Tower

– Bycie częścią tak prestiżowego projektu jakim niewątpliwie jest Sky Kitchen, zapewnia nam idealne warunki do stworzenia absolutnie wyjątkowej wersji Mango Mamy. Obecnie robimy wszystko, aby nasza nowa restauracja – w tym właśnie miejscu – zachwyciła klientów. Łączymy style i komponujemy je tak, aby lokal i cały nowy wystrój kojarzył się z tym, co jest najlepsze w takich miejscach jak Malezja, Dubaj czy Londyn. Chcemy, aby wszystko tętniło tutaj życiem i za każdym razem porywało naszych gości w podróż po indyjskiej kuchni, smakach, doznaniach i ważnych dla kuchni indyjskiej miejscach. Jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli współtworzyć to miejsce – mówi David Szeik, właściciel Mango Mama. – Nasi szefowie kuchni poświęcają mnóstwo czasu, aby stworzyć nowe dania dostępne dla klientów, którzy odwiedzą nas w Sky Tower. Naszą ambicją jest bycie postrzeganym – zarówno jako Mango Mama, a także cały projekt Sky Kitchen – jako jedno z najlepszych i najciekawszych miejsc do odwiedzenie w Polsce – dodaje David Szeik.

Sky Tower
Sky Tower

Nowy lokal zajmie powierzchnię 400 mkw. Goście będą mogli podziwiać pracę kucharzy w nowoczesnej otwartej kuchni. Odwiedzający nie tylko spróbują typowej azjatyckiej kuchni, ale również będą mieli okazję spotkać się przy tradycyjnej fajce wodnej w klimatycznym shisha ogrodzie.

– Restauracja Mango Mama to pierwszy najemca naszego nowego projektu Sky Kitchen. Zakłada on stworzenie miejsca o wyjątkowej atmosferze. Przestrzeni podobnej do wielkomiejskiej, gwarnej uliczki, na której królować będą niepowtarzalne lokale, serwujące pyszne jedzenie. Planujemy przedłużyć godziny otwarcia punktów gastronomicznych, działających w ramach nowego konceptu, względem funkcjonowania pasażu Sky Tower. Umożliwi to powstanie wyjątkowego miejsca spotkań zarówno dla mieszkańców Wrocławia, jak i licznych turystów odwiedzających Sky Tower, który jest jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych atrakcji miasta – mówi Dariusz Rudziński, Dyrektor Zarządzający Obiektami Komercyjnymi LC Corp.

W ramach projektu Sky Kitchen, w strefie zaaranżowanej na uliczkę z latarniami i ławeczkami zagospodarowane zostanie prawie 1400 mkw. powierzchni (łącznie z lokalami najemców, ich ogródkami i częściami wspólnymi), na których powstaną oryginalne lokale. W każdym z nich do dyspozycji gości zostanie oddany  autonomiczny ogródek. Do strefy Sky Kitchen prowadzić będzie osobne wejście, pozwalające na jej funkcjonowanie w godzinach wieczornych.

25 tys. mkw. dla handlu i usług w Sky Tower

Sky Tower, najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu (212 m) oraz wysokości do najwyżej położonego piętra, to miejsce niezwykłe, wyróżniające się doskonałą lokalizacją oraz wyjątkową, nowoczesną architekturą i niepowtarzalnym stylem. Powierzchnie biurowe zajmują ponad 30,5 tys. mkw., a powierzchnia przeznaczona dla butików, galerii sztuki, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje 25 tys. mkw. W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, SPA, centrum sportowe i medyczne. Sky Tower posiada rozbudowaną i unikalną na rynku strefę rozrywki oraz rekreacji, otwartą do późnych godzin nocnych – Klienci mogą korzystać z oferty najnowocześniejszej we Wrocławiu kręgielni Sky Bowling. Relaks i aktywność zapewnia Fitness Academy, Działa tu także pierwsza w regionie szkoła tańca Agustina Egurroli – Egurrola Dance Studio Wrocław, oferująca zajęcia dla osób w każdym wieku. Warto wspomnieć również o pełnym wachlarzu punktów usługowych, dostępnych w Sky Tower: poczta, kantor wymiany walut, pralnia chemiczna, salon fryzjerski czy biuro podróży. Kierowcy mają do dyspozycji 1,5 tys. miejsc parkingowych. Całkowita powierzchnia obiektu, otwartego w marcu 2013, wynosi ok. 171 tys. mkw. Na 49 piętrze uruchomiono najwyższy punkt widokowy w Polsce, który jest ogromną atrakcją turystyczną. Sky Tower to jedno z największych przedsięwzięć w stolicy Dolnego Śląska, to nowy symbol miasta.

Sky Tower jest partnerem After Party wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.