Rozrywkowo-kreatywny park przy bielskim centrum handlowym zyska nowe atrakcje

Gemini Park Bielsko-Biała

Wraz z nowym sezonem działający przy Gemini Park Bielsko Biała Park W DECHĘ! czekają duże zmiany. W strefie rozrywkowo-rekreacyjnej ma pojawić się kilka nowych atrakcji dla całych rodzin. Kolejny sezon ruszy już na początku kwietnia.

Park W DECHĘ! to projekt unikalny w skali kraju. To nie tylko największa w Polsce zewnętrza strefa rozrywki, jaka działa przy galerii handlowej, ale także miejsce, które już od blisko 5 lat integruje i bawi mieszkańców Podbeskidzia.

To również przykład udanej rewitalizacji terenów zielonych. Dzięki inwestycji udało się przywrócić dla mieszkańców zaniedbane przez lata tereny zielone nad rzeką Białą, będące niegdyś popularnym kąpieliskiem. Sam park ma już ponad 11,5 tys. mkw. i już aż 3 razy był powiększany. Ostatni raz rok temu, kiedy w jego sąsiedztwie otwarto Park Linowy W DECHĘ.

Na ponad 6,5 tys. mkw. powstały tam 3 mające w sumie pół kilometra tory liczące sobie aż 50 przeszkód rozpiętych w koronach 50 drzew. To jedna z największych tego typu atrakcji na Podbeskidziu, z której korzystać mogą całe rodziny. Ta inwestycja była także pierwszym etapem rewitalizacji Parku Strzygowskiego, położonego tuż obok Gemini Park Bielsko-Biała.

Będzie więcej zabawy

Teraz jednak Park W DECHE! po raz kolejny czekają zmiany. Wraz z otwarciem sezonu pojawi się w nim kilka nowych atrakcji. W części parku położonej tuż przy galerii powstanie mająca aż 200 mkw. zadaszona Arena Trampolin składająca się z aż 18 stanowisk do skakania.

Ponadto powstanie mający ponad 15 m tor do kręgli, składający się z 2 stanowisk dla graczy. W przestrzeni parku pojawi się także kołowrotek – nietypowa atrakcja wzorowana na… kółku dla chomika, w którym można biegać.

Zmodernizowana zostanie także strefa ze stołami do gier logicznych i sprawnościowych. Zmiany zajdą także w działającym na ternie parku bistro MaTaJa. Tutaj m.in. wymieniona zostanie podłoga na dostosowaną do planowanych koncertów oraz imprez plenerowych. W bistro z kolei pojawi się nowe menu.

– Park od kilku lat jest sukcesywnie rozwijany. Każdego roku staramy się wprowadzać  nowe atrakcje. W 2018 roku był to nowoczesny, samoasekuracyjny park linowy, rok wcześniej m.in. 12-metrowy goryl z 2 zjeżdżalniami  i tarasem widokowym, drewniana karuzela łańcuchowa, tor wodny czy stoły do mini-krykieta. Także 2019 rok niesie sporo nowości. Hitem sezonu ma być ogromna, plenerowa Arena Trampolin, jedna z największych tego typu atrakcji w regionie – mówi Marcin Ochmański, projekt manager Gemini Park Bielsko-Biała.

Dzięki tegorocznym zmianom Park W DECHĘ! będzie liczył sobie już kilkadziesiąt różnych atrakcji. Wśród nich, obok tych najnowszych, znaleźć będzie można m.in. drewnianego krokodyla z labiryntem i zjeżdżalnią rolkową, 70 metrowy labirynt zwany kretowiskiem, dwupoziomowy tor przeszkód kostkarnia, szczudlarnię przypominającą jeża, kreatywną piaskownicę, a także strefę gier logicznych i zręcznościowych oraz strefę relaksu.

– To dziś jedna z największych stref rozrywki w Bielsku-Białej. Na 11,5 tys. mkw. można znaleźć atrakcje dla całych rodzin. Jest miejscem, które może wypełnić dzień kreatywną zabawą i relaksem na świeży powietrzu – dodaje Ochmański.

Gemini: stawiamy na rodzinną rozrywkę

Rozwój tego typu atrakcji jest dziś jednym z priorytetów galerii i to z kilku powodów. –  Zmieniamy się. Gemini Park coraz odważniej sięga po elementy znane z galerii społecznościowych i sukcesywnie rozwija ofertę poza handlową, stawiając w pierwszej kolejności na rozrywkę i rekreację. Stajemy się  miejscem spotkań, integracji i zabawy, a co za tym idzie rozwijamy infrastrukturę, która temu sprzyja – mówi Krzysztof Brączek, dyrektor Gemini Park Bielsko-Biała.

Ale za rozwojem stoi nie tylko podążanie za trendami, jakie dyktuje galerii rynek. Nowe atrakcje umocnią także niedzielną ofertę Gemini. – Od wejścia życie ustawy o zakazie handlu w niedzielę i święta intensywnie promujemy się jako galeria czynna w każdą niedzielę, a o klienta walczymy całym naszym potencjałem handlowo-rozrywkowym – mówi Brączek.

– W dni objęte zakazem mamy otwarte aż 14 restauracji i kawiarni, 10 salowe kino mieszczące 1,5 tys. widzów, największy w regionie rodzinny fitness club, a od niedawna także wybrane punkty usługowe, m.in. salon fryzjerski. Z kolejnymi najemcami rozmawiamy na temat otwarcia w niedziele niehandlowe. W sezonie letnim jednym z kluczowych elementów niedzielnej oferty będzie też „Park W DECHĘ!” ze swoimi nowymi atrakcjami – dodaje.

I faktycznie, dzięki nowym atrakcjom Gemini Park może zyskać. W samym tylko 2018 roku w sezonie park odwiedziła rekordowa liczba ponad 60 tys. osób. Dla wielu rodzin z Bielska-Białej to dziś jedno z częściej wybieranych miejsc rodzinnej rozrywki.

– Zwiększenie liczby atrakcji w parku w połączeniu z bogatą ofertą gastronomiczną i rozrywkową, a także rosnącą ofertą usługową sprawi, że będziemy w stanie zapewnić mieszkańcom Bielska-Biała najszerszą niedzielną ofertę spośród działających w mieście centrów handlowych – mówi Brączek.

Już dziś w niedziele objęte zakazem handlu galerię odwiedza dwa razy więcej klientów niż w pierwszym miesiącu obowiązywania ustawy.

– Stopniowo stajemy się niedzielnym centrum relaksu, zabawy i spotkań. Nasz pomysł skoncentrowania się na rozrywce i czasie wolnym przypadł do gustu bielszczanom, zwłaszcza rodzinom z dziećmi, które w dni wolne szukają rozrywki. Pod tym względem Gemini Park ma ogromną przewagę na lokalnym rynku – mówi Brączek.

Ten efekt mogą wzmocnić także planowane w parku wydarzenia. Gemini szykuje m.in. huczne otwarcie sezonu, a także dzień otwarty „Parku W DECHĘ!”, podczas, którego cena biletów spadnie z 26 do 5 zł. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. W strefie rozrywki zorganizowane zostaną także koncerty „Super Muzyczna Rozgrzewka | GraMY doBBro” będące protestem lokalnych środowisk twórczych na powszechny hejt, a także „Czytanie Bajek”, jako część Narodowego Czytania. W planach są także półkolonie oraz liczne warsztaty.  W parku odbędzie się także finał akcji „Aktywna Rodzina” w przeddzień Biegu Bielska Dycha – zapowiada Gemini Park.

Gemini Park Bielsko-Biała

Gemini Park Bielsko-Biała to nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe położone w samym sercu stolicy Podbeskidzia. Na ponad 42 tys. mkw. można znaleźć 120 sklepów, punktów usługowych i restauracji, a także niezwykle komfortowy, przestronny parking. Galeria cechuje się bardzo dobrą lokalizacją oraz świetnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Rodzinny charakter galerii sprawia, że obok bogatej oferty zakupowej, można w niej znaleźć także inne atrakcje stworzone z myślą o dzieciach, w tym Park W DECHE!” oraz park linowy. To pierwsza tego typu przestrzeń przy galerii handlowej w Polsce, który daje dzieciom możliwość aktywnego spędzenia czasu połączonego z nauką i poznaniem świata. Galeria działa od 2009 roku. W 2014 została natomiast rozbudowana.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl