Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Nowa odsłona So! Coffee w Factory Annopol Warszawa

Kawiarnie sieci So! Coffee to miejsca wytchnienia i relaksu – z miłą atmosferą, oryginalnym wystrojem i bogatą ofertą, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Od niedawna w So! Coffee w Factory Annopol w Warszawie także osoby niepełnosprawne mogą poczuć się w pełni komfortowo.

Oprócz odpowiedniego przeszkolenia obsługi, w kawiarni So! Coffee zostały zastosowane liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Duże przestrzenie między stolikami ułatwiają dostęp osobom na wózkach inwalidzkich. Wysokość i szerokość stolików została dopasowana do wózków, a piktogramy na witrynie szklanej oraz stołach sygnalizują miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. W kawiarni dostępne są także uchwyty na kule dla osób starszych, a przy kasie została zamontowana pętla indukcyjna dla osób z aparatami słuchowymi, czyli system wspomagania słuchu umożliwiający osobie niedosłyszącej odbiór nieskazitelnie wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczna (T), w którą wyposażony jest każdy aparat słuchowy.

W kawiarni So! Coffee w Factory Annopol osoby niesłyszące i starsze mogą korzystać z tzw. przywoływaczy – za pomocą odpowiedniego przycisku mogą poprosić obsługę do stolika. Przy kasie pojawił się również znikopis (tablica do pisania) dla osób niemych, która umożliwia złożenie zamówienia. Nie zapomniano też o misce dla psa przewodnika, która została umieszczona w widocznym miejscu. – Wierzymy, że na co dzień przede wszystkim nasza obsługa będzie pełna empatii i zrozumienia potrzeb wszystkich naszych gości, także tych dotkniętych niepełnosprawnością – mówią przedstawiciele So! Coffee.

Metamorfoza kawiarni

Udogodnienia dla niepełnosprawnych w kawiarni w Factory Annopol to nie jedyne zmiany. Kawiarnia przeszła prawdziwą metamorfozę i jest obecnie wizytówką sieci So! Coffee. Całkowita powierzchnia użytkowa lokalu to ponad 100 mkw., z czego część dla gości z 50 miejscami siedzącymi zajmuje ponad 80 mkw.

So! Coffee, Factory Annopol, Warszawa

Kawiarnie So! Coffee to miejsca do rozmów i spotkań z ludźmi, które pozwalają oderwać się od codzienności. Dzięki podziałowi na różne strefy, goście kawiarni mają możliwość spotkań towarzyskich przy kawie, wygodnej pracy z komputerem, prowadzenia spotkania biznesowych w większym gronie, ale także na szybki zakup produktów na wynos. Tak też jest So! Coffee w Factory Annopol. Do wyposażenia i wystroju wnętrza dodano meble tapicerowane, w tym kanapy i fotele oraz zastosowano różnorodne faktury i materiały (korek, kamień, drewno, metal). Wnętrze dopełnia różnorodne, budujące nastrój oświetlenie oraz detale budujące przyjemne otoczenie (roślinność, lustra, donice, poduchy).

So! Coffee liczy blisko 60 lokali. Marka należy do Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. Lagardere Travel Retail jest jedną ze spółek wchodzących w skład grupy Lagardère Travel Retail SA, największego detalisty sprzedaży prasy w lokalizacjach podróżnych, obecnego w 34 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji. Spółka Lagardere Travel Retail, działająca wcześniej pod nazwą HDS Polska jest obecna na rynku sprzedaży detalicznej od 1998 roku i zarządza siecią 850 punktów sprzedaży, w tym 113 lokalami gastronomicznymi.