Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Galeria Podhalańska musi poczekać na decyzję starostwa nowotarskiego

Inwestor mającej powstać w Nowym Targu Galerii Podhalańskiej musi poczekać na decyzję o wznowieniu postępowania dotyczącego wydania pozwolenia na budowę obiektu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, chce, żeby Starostwo Powiatowe na nowo wszczęło postępowanie dotyczące wydania pozwolenia na budowę Galerii Podhalańskiej. Powodem, jak poinformowano, jest nie przeprowadzenie przez inwestora wcześniejszej analizy ruchu, jaki może powstać, kiedy obiekt zostanie oddany do użytku.

– W chwili obecnej trwa gromadzenie dodatkowych dowodów, które będą stanowiły podstawę do rozstrzygnięcia wniosku GDDKiA – mówi dla Retailnet Bartłomiej Garbacz ze Starostwa Powiatowego w Nowym Targu.

Rekalma Apsys
r e k l a m a
Galeria Podhalańska, mat. inwestora
Galeria Podhalańska, mat. inwestora

Inwestor – spółka FPUH Bryjax – planuje budowę dwupoziomowej galerii handlowej przy ul. Szaflarskiej i Krakowskiej w Nowym Targu. Lokalizacja bezpośrednio przy trasie Kraków – Zakopane. Planowany obiekt ma mieć 21,5 tys. mkw. powierzchni i 520 miejsc parkingowych. Galeria ma powstać w sąsiedztwie sklepu Castorama i restauracji KFC.

Nowy Targ czeka na dwie nowe galerie handlowe

Spółka Bryjax chce by w galerii znaleźli się najemcy z kategorii: hipermarket, RTV AGD, wyposażenie, DIY, moda, obuwie, jubiler, apteka, drogeria, optyk, bank, salony sieci komórkowych, biuro podróży, restauracje fast food, kawiarnia, pub, restauracja orientalna, pralnia, sklep zoologiczny, a nawet kino i klub fitness. Za komercjalizację obiektu odpowiada spółka Adept Investment sp. z o.o.

Przypomnijmy, w Nowym Targu trwa także budowa konkurencyjnej galerii handlowej o nazwie Color Park. Obiekt jest realizowany przez spółkę Nowotarska Sp. z o.o. Powierzchnia najmu obiektu to około 28 tys. mkw., w tym market „Dom i Ogród”, supermarket spożywczy oraz galeria handlowa licząca około 80 sklepów polskich i zagranicznych marek. Za koncepcję komercyjną oraz wynajem Color Park odpowiada firma Mallson Polska.