Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Nike z najnowszym konceptem salonu w Starym Browarze

Sklep Nike w Starym Browarze rozpoczął działalność po remoncie 30 marca. Akcja pod hasłem #przejmujemyBROWAR, szeroko promowana wspólnie przez Adrenaline.pl – właściciela salonu i Stary Browar w mediach społecznościowych, internecie i radiu, przyciągnęła tysiące klientów. W czasie oficjalnego otwarcia, odwiedzający salon mogli skorzystać z rabatu, usługi personalizacji odzieży i obuwia.

– Nike w Starym Browarze przeszło kompletny remont. Nowe wnętrze ponad 420 -metrowego lokalu zaaranżowano w industrialnym stylu: z szarymi ścianami, surowym betonem, minimalistycznymi meblami i odsłoniętymi instalacjami pod sufitem. To nawiązanie do paryskiego budynku Centre Georges Pompidou, który był inspiracją do stworzenia pierwszego modelu Air Maxów – mówi Jędrzej Strzyżewski, kierownik salonu Nike w Starym Browarze.

Nike, Stary Browar, fot. J. Wittchen
Nike, Stary Browar, fot. J. Wittchen

Nietypowym elementem wnętrza są także ściany wyłożone parkietem. Lokalnego charakteru nadaje salonowi neon z napisem “POZ” zawieszony nad kasami. Atmosferę salonu tworzy nie tylko nowoczesny design i wiosenna kolekcja w energetycznych, jaskrawych kolorach.

13 salonów Nike od Adrenaline.pl

– Duszą sklepu Nike w Starym Browarze jest duża, świetnie wyszkolona kadra, asystująca klientom przede wszystkim w odpowiednim doborze obuwia sportowego. Do naszych zespołów szukamy osób otwartych, uśmiechniętych, optymistycznie nastawionych. Takich, które łatwo nawiązują kontakt, lubią rozmawiać i chętnie opowiadają o swoich zainteresowaniach i pasjach – podkreśla Dariusz Grochowski, p.o. dyrektor handlowy Adrenaline.pl.

Salon Nike zlokalizowany jest w skrzydle  Atrium na drugim piętrze przy głównym ringu komunikacyjnym, niedaleko wyjścia na Dziedziniec. Usytuowanie u szczytu ruchomych schodów, w pobliżu łącznika między Atrium i Pasażem sprawia, że konsument, widząc nowy rozświetlony  punkt nie jest w stanie przejść obok niego obojętnie – dodaje Jędrzej Strzyżewski.

Nike, Stary Browar, fot. J. Wittchen
Nike, Stary Browar, fot. J. Wittchen

Adrenaline.pl to jeden z największych w Polsce dystrybutorów butów, odzieży oraz akcesoriów Nike; w swojej sieci firma posiada 13 salonów brandu. Poza sprzedażą w punktach stacjonarnych firma prowadzi również 3 sklepy internetowe.

Stary Browar jest współczesnym centrum mixed-use: handlowym i  kulturalnym w sercu Poznania, odwiedzanym każdego roku przez około 9 milionów osób. Znajduje się tu ponad 200 sklepów – marek globalnych i indywidualnych (w tym butiki autorskie i kilkadziesiąt marek premium), ponad 20 restauracji i kawiarni (także autorskie z cenionymi szefami kuchni), przestrzenie biurowe, wystawiennicze i eventowe, najnowocześniejsze w Polsce Multikino, kluby muzyczne, 5-gwiazdkowy hotel butikowy Blow Up Hall 5050 oraz 4-hektarowy park, w którym latem odbywają liczne bezpłatne wydarzenia przyciągające tysiące Poznaniaków i turystów. Twórczynią Starego Browaru jest Grażyna Kulczyk. Od 2015 r. właścicielem jest DWS Grundbesitz GmbH – jeden z czołowych funduszy inwestycyjnych na świecie z ponad 60-letnim doświadczeniem i międzynarodową reputacją. Dziś Stary Browar to manifest miejskiego życia: zakupy, wydarzenia i liczne okazje do jakościowego spędzania czasu: wystawy, koncerty, pokazy mody, warsztaty, relaks w parku.