Ponad 3,5 tys. mkw. nowej powierzchni handlowej. KiK podsumowuje otwarcia w marcu

Milicz, Wyszków, Stalowa Wola, Bytów, Bielsko-Biała, Drawsko Pomorskie, czyli ponad 3,5 tys. mkw. – tak w skrócie można podsumować działania KiK w marcu. Sieć zgodnie z zapowiedziami zwiększyła tempo otwarć względem ostatnich dwóch miesięcy. Docelowo w tym roku ma powstać około 60 nowych sklepów, co pozwoli marce osiągnąć liczbę 300 sklepów w Polsce.

Bardzo dynamiczną ekspansję sieci doceniło również Jury konkursu Shopping Center Forum Retailers Awards 2019. Marka została nominowana do nagrody w kategorii Expansion of the Year.

Optymalna powierzchnia handlowa sklepów KiK w ramach nowych sklepów powinna wynosić ok. 650 mkw. i znajdować się przede wszystkim w galeriach handlowych i retail parkach. Dodatkowym wymaganiem jest odpowiednia liczba miejsc parkingowych (co najmniej 15), a także możliwość atrakcyjnej zewnętrznej ekspozycji towaru.

Marcin Ostrowski z działu ekspansji sieci sklepów KiK
Marcin Ostrowski z działu ekspansji sieci sklepów KiK

– KiK obchodzi w tym roku 25-lecie działalności na świecie, a na polskim rynku funkcjonujemy już od 7 lat. Nabyte doświadczenia pomogły nam wypracować pewne standardy, którymi kierujemy się poszukując nowych miejsc dla kolejnych sklepów. Oprócz ogólnych wytycznych każdorazowo bierzemy jednak pod uwagę potencjał danej lokalizacji – w tym footfall, jak i bliskie sąsiedztwo innych punktów sprzedażowych, które są – tak jak KiK – ukierunkowane na różnych klientów i całe rodziny. Otwarcia, które miały miejsce w marcu są urzeczywistnieniem obranej przez nas strategii rozwoju. Tylko w tym miesiącu uruchomiliśmy nowe 3,5 tys. mkw. powierzchni sprzedażowej, ale plany na ten rok utrzymują się na poziomie ponad 35 tys. mkw. dodatkowej przestrzeni handlowej, co osiągniemy poprzez otworzenie około 60 nowych sklepów KiK – mówi Marcin Ostrowski z działu ekspansji sieci sklepów KiK.

Ponad 3,5 tys. sklepów w sieci KiK

Sklep w Miliczu znajduje się przy ul. 11 listopada 1. W Wyszkowie KiK został otworzony przy ul. Centralnej 4. Drugi sklep KiK w Stalowej Woli funkcjonuje przy ul. KEN 47a. Sklepy KiK dołączyły też do grona najemców galerii handlowej Sfera w Bielsku-Białej i Vendo Parku w Bytowie. Otwarcia w marcu zamknął sklep w Drawsku Pomorskim przy ulicy ul. Złocienieckiej 1, który został otwarty w sobotę, 30.03.

KiK Textil Sp. z o. o. to jedna z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarto w 1994 roku w Düsseldorfie. Od tego czasu sieć sukcesywnie się rozrasta rozwijając działalność w kolejnych krajach. Obecnie marka KiK jest w właścicielem ponad 3,5 tys. sklepów na terenie: Polski, Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Włoch. KiK Textil Sp. z o. o. oferuje bogaty asortyment, obejmujący wysokiej jakości odzież, biżuterię, dodatki, zabawki oraz tekstylia domowe.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl