Nowy rozdział w rozwoju New Balance w Polsce

newbalance

31 marca 2019 r. doszło do sprzedaży zorganizowanej części spółki Tarmax, do tej pory wyłącznego dystrybutora odzieży, obuwia oraz akcesoriów marki New Balance w Polsce, na rzecz spółki New Balance Poland. To spółka należąca do amerykańskiej grupy kapitałowej New Balance, a założona specjalnie na potrzeby przedmiotowej transakcji.

– Po wielu miesiącach negocjacji dokumentacji transakcyjnej oraz intensywnych przygotowań stron do dokonania transakcji, obejmujących w szczególności negocjacje warunków przejścia powierzchni handlowej w 50 centrach handlowych, dzisiaj, bez cienia wątpliwości, możemy już mówić o sukcesie. Jesteśmy przekonani, że przedmiotowa transakcja, poprzez zintegrowanie procesów produkcji, jak i sprzedaży w ramach jednej grupy kapitałowej przyczyni się do zwiększenia efektywności działalności prowadzonej w Polsce przez grupę kapitałową New Balance, jak i atrakcyjności oferty produktów marki New Balance. Jesteśmy dumni z pozostawienia swego doradczego śladu w 113-letniej historii New Balance – komentuje Karol Guździoł, Radca prawny, lider zespołu doradztwa prawnego w fuzjach i przejęciach Grant Thornton Legal, zarządzający przedmiotowym projektem.

Realizacja transakcji wpisuje się w strategicznego cele rozwoju grupy kapitałowej New Balance. W rezultacie bowiem dokonanej transakcji, grupa kapitałowa New Balance uzyskała bezpośredni dostęp do rynku terytorialnego, na którym poprzednio działała wyłącznie przez swojego dystrybutora.

Sieć sprzedaży New Balance

Firma New Balance powstała w 1906 roku w Bostonie. Jedna z największych producentów obuwia i odzieży sportowej oraz lifestyle’owej na świecie. Od początku nadrzędnym wyzwaniem i celem marki było stworzenie butów idealnie dopasowanych do stopy, czego efektem jest oferowanie swoim klientom różnorodności w profilach oraz szerokości produkowanych butów biegowych. Partner m.in. klubu piłkarskiego Liverpool oraz najbardziej uznanych maratonów na świecie – w Nowym Jorku oraz Londynie.

Obecnie na terenie kraju działają 53 sklepy New Balance, w tym 5 franczyzowych i 11 outletowych. Pod koniec ubiegłego roku amerykańska marka zaprezentowała pierwszy w Polsce salon w aranżacji wizualnej nazwanej Metropolitan Concept. Nowo otwarty salon znajduje się w warszawskim centrum handlowym Atrium Promenada i zajmuje powierzchnię 220 mkw.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl