Współpraca z Euronetem przynosi korzyści zarządcom nieruchomości komercyjnych

Od samego początku działalności Euronet w Polsce, jednymi z ważniejszych partnerów biznesowych sieci są zarządcy nieruchomości komercyjnych, w tym centrów handlowych. Na niemal 8 tys. urządzeń, którymi zarządza Euronet, blisko 1,8 tys. bankomatów i wpłato-bankomatów zlokalizowanych jest w centrach handlowych i hipermarketach z pasażami handlowymi.

Bankomat zwiększa obroty

Według analiz m.in. Narodowego Banku Polskiego mimo rosnącej popularności płatności kartami, Polacy nadal preferują zakupy za gotówkę, a jej udział w transakcjach wynosi około 60 proc. Bankomat lub wpłato-bankomat zlokalizowany w dogodnym dla klienta miejscu w galerii handlowej nie tylko pozwala zrobić zakupy np. w przypadku awarii terminali płatniczych, ale również zwiększa obroty najemców powierzchni handlowych czy usługowych. Jednocześnie warto podkreślić, że dzięki zaawansowanym funkcjom, wpłato-bankomaty Euronet mogą być czynnikiem, który będzie kluczowy z punktu widzenia potencjalnych najemców m.in. najemcy mogą wpłacać utargi prosto na konto firmowe 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Urządzenia kluczowe dla klientów

Obecność urządzeń Euronet Polska jest istotna z punktu widzenia zarządcy nieruchomości, ze względu na klientów indywidualnych.

– Chcemy, aby zakupy w naszych sklepach i centrach handlowych były dla klientów jak najbardziej wygodne, dlatego też staramy się zapewnić szeroki wybór zarówno towarów, jak i usług. Bankomaty stwarzają dla klientów dodatkowe możliwości i uzupełniają bogatą ofertę. Centra handlowe są miejscem przyciągającym dużą liczbę osób – to zatem naturalne miejsce do wpłat i wypłat gotówki. Współpracując w pasażach handlowych nie tylko z dużymi markami, ale także małymi sklepami czy lokalami usługowymi, zapewniamy realizację zakupów gotówkowych i stwarzamy alternatywę dla wszystkich tych, którzy preferują gotówkę jako formę płatności – zauważa Michał Sikora, Rzecznik Prasowy Tesco Polska.

– Goście, którzy odwiedzają Centrum Praskie Koneser, oczekują od nas pełnego wachlarza usług, który staramy się im zapewnić.  Z tego względu obecność wpłato-bankomatów jest dla nas bardzo istotną kwestią – Monika Piwońska, Commercial Director Centrum Praskie Koneser Head of Marketing Department Liebrecht & wooD Group.

By zainstalować bankomat lub wpłato-bankomat Euronet Polska wystarczy zaledwie 1 mkw. powierzchni oraz dostęp do energii elektrycznej. Z kolei różnorodność dostępnych typów urządzeń oraz sposobów montażu pozwala na ich dostosowanie do najbardziej wymagającej powierzchni. Montaż jest całkowicie bezpłatny dla zarządców nieruchomości, Euronet pokrywa koszty adaptacji miejsca instalacji do wymogów technicznych oraz organizuje i przeprowadza cały proces.  Łatwość identyfikacji urządzeń Euronet oraz umiejscowione w pobliżu punktów handlowo-usługowych zwiększają ich sprzedaż oraz ułatwiają  prowadzenie biznesu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl