McDonald’s udostępnia usługę McDelivery w kolejnym mieście

mcdonalds-gemini-park-bielsko

Sieć McDonald’s poszerza zasięg usługi McDelivery. Po Łodzi i Trójmieście, gdzie usługa została udostępniona w marcu 2019 roku, przyszedł czas na Katowice. Dzięki temu klienci mogą zamawiać posiłek z dostawą do domu za pomocą aplikacji Uber Eats.

W chwili obecnej aplikacja Ubers Eats realizuje zamówienia z sześciu lokali zlokalizowanych w Katowicach. Tak jak w pozostałych miastach, gdzie działa usługa delivery, dostawy będą realizowane w godzinach od 11:00 do 23:00. Użytkownicy aplikacji mobilnej Uber Eats mogą korzystać z niemal całej oferty klasycznej i McCafé dostępnej w tych samych cenach, co w lokalach sieci, powiększonych jedynie o cenę usługi dowozu.

Dynamiczny rozwój McDonald’s w Polsce

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie działają w Polsce 422 restauracje McDonald’s, które zatrudniają ponad 24 tys. osób. 356 z nich to obiekty prowadzone przez 66 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s. Budowa każdej restauracji McDonald’s to inwestycja rzędu 6-7 mln złotych.

Uber Eats wystartował w kwietniu 2015 roku. Na początku uruchomił dostawę jedzenia m.in. w Barcelonie, Chicago i Nowym Jorku. Obecnie firma realizuje dostawy jedzenia w ponad 50 miastach na całym świecie m.in. w Amsterdamie, Londynie, Brukseli, Mediolanie, Paryżu czy Sztokholmie. Klient, po wybraniu w aplikacji interesujących go dań z listy dostępnych lokali, od razu otrzymuje informację, ile będzie kosztowało go pełne zamówienie wraz z dostawą.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl