Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Poznań Plaza już wkrótce w nowej odsłonie

Prace remontowo-budowlane w galerii handlowej Poznań Plaza, należącej do grupy Klépierre, są na zaawansowanym etapie, dzięki czemu już wkrótce wnętrza centrum zyskają nowe oblicze. Modernizacja galerii Poznań Plaza zakończy się w połowie maja br.

Na ukończeniu są prace związane z wymianą posadzki i obudowy kolumn, dzięki którym już teraz widać, że wnętrza zostały rozjaśnione i zyskały nowoczesny charakter. W większości zostały również wymienione balustrady na tafle całoszklane, zaś w strefie głównej, obok przeszklonych wind, została zamontowana unikatowa instalacja świetlna wykonana na specjalne zamówienie. Zakończono także lifting obudowy słupów, pilastrów, gzymsów i łuków.

Modne miejsce spotkań

Trwa jeszcze wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne oświetlenie LED, a także prowadzone są zaawansowane prace nad odświeżeniem wejść z parkingu wielopoziomowego wraz z klatkami prowadzącymi do centrum oraz korytarzami prowadzącymi do toalet. Obecnie w przebudowie jest także foodcourt, gdzie wymieniana jest podłoga oraz oświetlenie i przepierzenia. Wkrótce pojawią się też nowe meble, zaś po zakończeniu prac remontowo-budowlanych w galerii wymienione zostaną wyspy wypoczynkowe. Pojawią się m.in. nowe, wygodne kanapy i stoliki.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

– Wierzymy, że dzięki odświeżeniu wnętrz, Poznań Plaza umocni swoją pozycję jako modne miejsce spotkań, a zarazem centrum dogodnych zakupów. Jesteśmy pewni, że modernizacja centrum pozwoli nam jeszcze lepiej odpowiadać na zmieniające się oczekiwania klientów – powiedział Wojciech Węgorzewski, Dyrektor Poznań Plaza.

Centrum handlowe Poznań Plaza

Centrum handlowe Poznań Plaza harmonijnie łączy funkcje handlowe i rozrywkowe dla całej rodziny. Na blisko 30 tys. mkw. klienci znajdą około 140 salonów i sklepów z najnowszymi kolekcjami odzieży, biżuterii, galanterii skórzanej, obuwia oraz wiele punktów usługowych i gastronomicznych. W Poznań Plaza obecne są marki premium: Tous, Molton oraz popularne sklepy sieciowe: New Look, Promod, Zara i Reserved. Powodzeniem wśród klientów centrum cieszy się supermarket Piotr i Paweł. W Poznań Plaza znajduje się 10 sali kinowych Cinema City i jedyne w Poznaniu trójwymiarowe kino IMAX. Poznań Plaza posiada certyfikat BREEAM.

Poznań Plaza należy do grupy kapitałowej Klépierre, która jest właścicielem dużych obiektów handlowych w 16 krajach Europy. W Polsce posiada 6 centrów handlowo-rozrywkowych: Sadyba Best Mall w Warszawie, Poznań Plaza, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza, Sosnowiec Plaza oraz Rybnik Plaza.