scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Najemcy przedłużają umowy w centrach handlowych Czyżyny, Bielawy i Guliwer

ch-czyzyny-1

Tylko w I kwartale 2019 roku aż czterech dotychczasowych partnerów biznesowych Centrum Handlowego Czyżyny, trzech Centrum Handlowego Bielawy i jeden w Centrum Handlowym Guliwer zdecydowało się na dalszą inwestycję w wynajmowane tam lokale.

W sumie w okresie od stycznia do marca br. zespół Newbridge Poland przedłużył umowy na blisko 2230  mkw. GLA. Ugruntowana lokalna pozycja centrów convenience należących do Newbridge Poland, rosnąca stale od kilku lat liczba klientów, a także stabilny wzrost obrotów sprawia, że coraz więcej obecnych najemców tych obiektów decyduje się na przedłużenie umów.

Umowy na blisko 2230 mkw. GLA.

W Czyżynach na taki ruch zdecydowała się m.in. marka Douglas. Popularna niemiecka sieć perfumerii dalej będzie wynajmować w Krakowie lokal mający 310 mkw. Podobną decyzję podjęły także marki InMedio, eSmoking World oraz Pawo.

Ta ostatnia dodatkowo powiększy swój lokal o 30 mkw.  Pozwoli jej to na modernizację sklepu oraz wprowadzenie nowego konceptu handlowego, a także poszerzenie oferty handlowej. W sumie w Czyżynach umowy objęły blisko 500 mkw.

Douglas pozostanie także na kolejne lata w toruńskim Centrum Handlowym Bielawy, zajmując dotychczasowy lokal mający blisko 190 m kw. Aneks przedłużający umowę najmu z toruńskim centrum podpisała także polska marka CCC. Pozostanie ona na kolejne lata w swoim 650-metrowym salonie.

Podobną decyzję podjęła także działająca na 80 mkw. Cukiernia Sowa, która swoją kawiarnię ma ulokowaną przy odnowionej niedawno strefie food court. Łącznie umowy z dotychczasowymi najemcami w Toruniu objęły blisko 920 mkw. GLA.

Także w Łodzi dotychczasowy najemca pozostaje na kolejne lata. Marka eSmoking World przedłużyła w marcu umowę na lokal mający 19 mkw.

– I kwartał zakończyliśmy z dużym leasingowym sukcesem. Obok 8 umów najmu z nowymi markami, przedłużyliśmy także 8 z brandami obecnymi w naszych centrach – mówi Joanna Bieniek, Leasing Manager w Newbridge Poland.

– Rozmowy z markami, którym wygasa obecny okres najmu, przebiegają bardzo sprawnie, a od początku 2019 roku nabrały znaczącego tempa. Sfinalizowaliśmy już negocjacje z kilkoma kluczowymi najemcami, przed nami natomiast kolejne, które zapowiadają się owocnie – dodaje.

Aktywny Asset Management

Zdaniem przedstawicieli inwestora, o tym, że najemcy przedłużają umowy  w centrach Newbridge decyduje dziś kilka kluczowych czynników.

– Obecne już marki doceniają zmiany, jakie nastąpiły po przejęciu przez Newbridge centrów Czyżyny, Bielawy i Guliwer. Zauważają inwestycje w infrastrukturę, modernizację wnętrz, strefy relaksu, place zabaw dla dzieci,  a także food courty – mówi Elwira Pyrkowska, Asset Manager w Newbridge Poland.

–  Zwracają też uwagę na wciąż umacniającą się lokalną pozycję centrów, ich sąsiedzki charakter oraz  dużą rozpoznawalność w mieście, jak również na wyniki, jakie osiągają. Zwłaszcza na stabilny wzrost obrotów oraz wzrost liczby klientów i to pomimo ograniczeń, z jakimi dziś zmaga się cały rynek handlowy – dodaje.

– Widzą także, jak dynamicznie zmienia się oferta samych centrów, jak wiele znanych polskich i zagranicznych marek zdecydowało się nam zaufać, dołączając do naszego portfolio – zauważa Pyrkowska.

Ale umowy z dotychczasowymi najemcami to nie jedyny powód do zadowolenia, jaki ma Newbridge. Tylko w marcu właściciel centrów handlowych podpisał umowy z nowymi markami opiewające łącznie na blisko 1,8 tys. mkw. Dotyczyły one CH Czyżyny i CH Bielawy.

Już wkrótce w obu galeriach mają pojawić się sklepy Home&You, Big Star oraz Queen. Ponadto w Toruniu oferta poszerzona zostanie o piekarnio-cukiernię Bartkowscy oraz salon optyczny Kodano.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required