Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Orangetheory Fitness rozrasta się w Polsce

1 miliard dolarów przychodów w 2018 roku, 24 kraje i niemal milion klientów – takimi wynikami może pochwalić się sieć klubów fitness Orangetheory Fitness. Firma nie zwalnia tempa i kontynuuje umacnianie swojej międzynarodowej pozycji. Od grudnia 2018 roku marka obecna jest na rynku polskim i przygotowuje się właśnie do otwarcia kolejnego studia w Warszawie.

W nieco ponad dekadę, wywodząca się z Florydy, marka butikowych klubów Orangetheory Fitness, przekroczyła historyczny próg przychodów na poziomie 1 miliarda dolarów. Kluczem do sukcesu marki na całym świecie jest, jak podkreślają przedstawiciele sieci, stworzony na bazie badań naukowych plan treningowy autorstwa założycielki firmy, Ellen Latham. Ten pomarańczowy, personalny trening w grupie, oparty o fazy pracy serca, pokochało już niemal milion osób na całym świecie. Kameralny klimat, codziennie inny trening, opieka trenera, a także praca pod okiem nowych technologii, pozwoliły zyskać Orangetheory Fitness pozycję jednego z liderów na rynku fitness w USA.

Ekspansja Orangetheory Fitness na początku w Warszawie

W Polsce Orangetheory Fitness zadebiutowało w grudniu 2018 roku, otwierając pierwsze butikowe studio na warszawskim Mokotowie, będącym biznesowym sercem stolicy. Lokalizacja została dobrana nieprzypadkowo, ponieważ ekonomiczne czasowo treningi Orangetheory Fitness wpisują się idealnie w grafik każdej zapracowanej osoby. 60 minut „pomarańczowego” treningu to nawet do 1,2 tys. spalonych kcal, czyli rezultat dostosowany do potrzeb zabieganego człowieka XXI wieku.

Rekalma Apsys
r e k l a m a
 Maciej Turowski, Dyrektor Zarządzający TUF Fitness
Maciej Turowski, Dyrektor Zarządzający TUF Fitness

– Orangetheory Fitness wprowadza do Polski zupełnie nowe doświadczenie fitness, w którego centrum leżą wrażenia Klubowicza, motywacja poprzez dyscyplinę i najlepsze efekty w najkrótszym czasie. Polacy dostrzegają te walory i doceniają nową jakość, która pojawiła się na rynku – mówi Maciej Turowski, Dyrektor Zarządzający TUF Fitness, spółki odpowiedzialnej za wprowadzenie Orangetheory Fitness do Polski. – Zainteresowanie konceptem Orangetheory spełniło oczekiwania i dlatego z dumą kontynuujemy rozwój marki w Polsce, zgodnie z naszym planem. Już w połowie czerwca 2019 roku otwieramy nowe studio na warszawskim Wilanowie.

Nowy, pomarańczowy butik fitness zostanie otwarty w połowie czerwca 2019 roku w nowoczesnym kompleksie usługowo-handlowym Street Mall Vis à Vis Wilanów, należącym do grupy inwestycyjnej Capital Park. Klub zajmie łączną powierzchnię 644 mkw., z czego jedną trzecią stanowi strefa treningowa. To ponad 200 mkw. do dyspozycji 30 osób, bo właśnie tyle wynosi górny limit ćwiczących podczas jednego treningu – wszystko po to, aby zagwarantować maksymalny poziom komfortu Klubowiczom. Studio będzie korzystało także z najnowocześniejszych rozwiązań technicznych w zakresie oczyszczania wody i powietrza tak, by i te elementy wspierały trenujących w efektywny osiąganiu ich celów. Polski klub Orangetheory Fitness, jako jedyne studio marki na świecie i jedyna marka fitness w Polsce, wykorzystuje rozwiązanie Better Air, które w oparciu o rozpylane w powietrzu  probiotyki, rozwija system odpornościowy Klubowiczów.

– Pomarańczowy trening jest niezwykle popularny za Oceanem i w Europie Zachodniej, zarówno pośród osób trenujących dla własnej satysfakcji, jak i zawodowych sportowców. Poparciem dla tego może być także fakt dynamicznego rozwoju marki na świecie – mówi Radosław Jarmuła, Prezes TUF Fitness, odpowiedzialny za wprowadzenie Orangetheory Fitness do Polski. – Bardzo się cieszę, że o niezwykłej mocy pomarańczowego treningu mogą przekonać się teraz także i Polacy – dodaje.

30 nowych klubów Orangetheory Fitness w 8 lat

Na przestrzeni kolejnych 8 lat, na terenie Polski powstanie łącznie 30 nowych klubów Orangetheory Fitness. Marka koncentruje się na organicznym rozwoju w największych aglomeracjach Polski, w odpowiedzi na rosnące oczekiwania Polaków wobec doświadczeń w klubach fitness.

Orangetheory Fitness to międzynarodowa sieć klubów fitness wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, która oferuje jedyny w swoim rodzaju indywidualny trening w grupie. Sekretem Orangetheory Fitness są 5-strefowe treningi interwałowe, które wykorzystują potwierdzony naukowo mechanizm powysiłkowej zwiększonej konsumpcji tlenu, która pozwala spalać więcej kilokalorii niż tradycyjne ćwiczenia – nawet do 36 h po treningu. Dzięki monitorowaniu serca, trening dopasowany jest do indywidualnych możliwości każdego uczestnika, tak aby osiągał najlepsze dla siebie wyniki. Treningi prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów wykorzystują różnorodne wyposażenie, w tym bieżnie, maszyny do wiosłowania, zawieszenie TRX™ i mini hantle.