Union Investment przejął budynek Cinema City w łódzkiej Manufakturze

Union Investment przejął budynek kina Cinema City o łącznej powierzchni ok. 7,4 tys. mkw. w łódzkiej Manufakturze. Samo centrum handlowe znajduje się w portfelu funduszu już od 2012 roku. Przejęty obiekt powiększy powierzchnię najmu całego obiektu do ponad 100 tys. mkw. Wartość transakcji wyniosła ok. 21 milionów euro.

Dzięki zakupowi budynku, w którym znajduje się multipleks Cinema City wartość całej łódzkiej inwestycji Union Investment wzrośnie do ok. 470 milionów euro. W przyszłości kino i centrum handlowe Manufaktura zostaną połączone w jedno aktywo, który wejdzie na stałe do portfolio jednego z funduszy otwartych Union Investment. Sprzedający, należący do grupy Global City Holdings, jest jednocześnie długoterminowym najemcą obiektu.

Manufaktura ma ponad 100 tys. powierzchni najmu

– Centrum handlowe Manufaktura to jedna z naszych najbardziej udanych inwestycji handlowych. Powiększenie naszego obiektu pozwoli nam jeszcze bardziej skorzystać z możliwości jakie daje Manufaktura i jej atrakcyjna lokalizacja – mówi Henrike Waldburg, dyrektor zarządzania inwestycjami w handlu detalicznym w Union Investment Real Estate GmbH.

Manufaktura składa się z kompleksu 11 zabytkowych budynków z cegły. Poza szeroką ofertą handlową – w obiekcie znajduje się ok. 300 sklepów – w obiekcie regularnie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne takie jak koncerty czy spektakle plenerowe.

Cinema City zapewnia przestrzeń dla łącznie ok. 3,1 tys. widzów. Kino otwarte zostało w 2006 r. i od tego czasu było regularnie modernizowane. Dzisiaj obiekt może pochwalić się jedną z najnowocześniejszych technologii, w tym ekran IMAX 3D.

Centrum handlowe i kino zapewnia dostęp do usług ok. 2,5 mln mieszkańców aglomeracji łódzkiej i sąsiadujących z nią obszarów.

O Manufakturze

Manufaktura działa od 2006 roku, powstała na terenach dawnego imperium włókienniczego I.K. Poznańskiego w Łodzi. W skład kompleksu wchodzi trzyhektarowy rynek z oryginalną pofabryczną zabudową z czerwonej cegły, galeria handlowa oraz otaczające przestrzeń parkingi na ponad 3,5 tys. samochodów. Oprócz 300 sklepów, punktów usługowych i restauracji, działa tu również m.in. teatr, kino, szkoła tańca i muzeum. Łącznie Manufaktura zajmuje 27 ha.

Właścicielem Manufaktury jest Union Investment Real Estate AG – wiodąca międzynarodowa firma inwestycyjna specjalizująca się w otwartych funduszach nieruchomości dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Union Investment zarządza aktywami o wartości 18 miliardów Euro w sześciu funduszach nieruchomości.

Apsysjest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. Tworzy innowacyjne, „szyte na miarę” projekty uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. Apsys Polska zarządza obecnie 1,1 mln mkw. GLA w 25 centrach handlowych

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl