Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Wiosenne otwarcia SPAR Polska

Najpiękniejsza pora roku wywołuje ożywienie nie tylko w przyrodzie. Wiosenne otwarcia SPAR Polska zainaugurował na lubelszczyźnie, gdzie w 11 kwietnia br. swoją działalność rozpoczął kolejny sklep.

SPAR o powierzchni 216 mkw. otwarty został 11 kwietnia w Janowie Lubelskim. Nowo otwarty sklep funkcjonuje od poniedziałku do soboty w godz. 6.00-21.00 oraz w niedziele handlowe w godz. 8.00-18.00. Sklep posiada bardzo dobrą lokalizację – położony jest w centrum miejscowości, przy głównej krajowej drodze, w pobliżu dworca autobusowego. Właściciele liczą, że oprócz mieszkańców Janowa na zakupy wstępować będą również przejezdni oraz okoliczni mieszkańcy, którzy licznie przyjeżdżają na odbywający się tu raz w tygodniu targ.

To pierwszy SPAR należący do spółki, będącej franczyzobiorcą sklepu. Jeden ze wspólników, pan Grzegorz, działa już w handlu ponad 20 lat i do tej pory prowadził we franczyzie inny sklep. Postanowił jednak zmienić szyld na SPAR. – Chcę być we franczyzie, bo daje ona więcej możliwości, jednak dotychczasowa sieć nie spełniła moich oczekiwań – mówi pan Grzegorz. -Postanowiłem coś zmienić i zdecydowałem się właśnie na SPAR, ponieważ uważam, że jest to najbardziej elastyczna firma na polskim rynku. Pozwala wykorzystać własne doświadczenie, jest otwarta na prawdziwą współpracę, słucha, a nie tylko narzuca. Mieszkańcy Janowa są przyzwyczajeni do lokalizacji mojego sklepu, jestem jednak przekonany, że teraz będą nas odwiedzać jeszcze liczniej i częściej. Będą mieli zapewniony najwyższy standard produktów i usług. Najbardziej dumni jesteśmy ze świetnie zaopatrzonego stoiska mięsnego oraz tzw. fresh food – świeżych owoców i warzyw w naszym sklepie na pewno nie zabraknie – dodaje.

Spar w Rzeszowie
Spar w Rzeszowie

Z kolei 23 marca odbyło się reotwarcie jednego ze sklepów SPAR w Rzeszowie, gdzie mieście się centrala sieci. Mieszczący się przy ulicy Budziwojskiej 327 sklep ostał przeniesiony do nowego, specjalnie w tym celu wybudowanego obiektu, znajdującego się tuż przy dawnym budynku sklepu. Nowy SPAR zyskał na przeprowadzce nie tylko odświeżenie wizerunku, ale również powiększoną o ponad 60 mkw. powierzchnię, która obecnie wynosi 396 mkw.

SPAR Polska

SPAR jest największą na świecie franczyzową siecią sprzedaży detalicznej. Sklepy oznaczone charakterystycznym logo funkcjonują w 48 krajach, na 4 kontynentach. Ponad 12,7 tys. punktów obsługuje każdego dnia 12 milionów klientów.

SPAR Polska jest obecny na polskim rynku od 1996 roku. Sieć sklepów SPAR jest jedną z niewielu sieci handlowych działających na terenie Polski, która w 100 proc. opiera się na polskim kapitale. Ponadto SPAR Polska zrzesza polskich przedsiębiorców i promuje lokalnych producentów żywności, integrując tym samym rodzimy handel tradycyjny. SPAR Polska jest dowodem na to, że sprawdzone standardy z zagranicy w połączeniu z polskim finansowaniem mogą zaowocować odnoszącą sukcesy i dynamicznie rozwijającą się siecią.

W 2018 roku sieć SPAR Polska została laureatem wyróżnienia Gwiazda Jakości Obsługi 2018. Przyznana nagroda stanowi potwierdzenie docenienia przez klientów starań, aby standardy obsługi i poziom dbałości o klienta były na najwyższym poziomie.