Rewolucyjne zmiany w New Look. Efekty będą widoczne jesienią

new-look-arkadia

New Look wycofuje część asortymentu ze sklepów stacjonarnych. Chodzi o modę męską. Ma ona być dostępna tylko online. Sklepy stacjonarne oferujące wyłącznie asortyment dla mężczyzn zostaną zamknięte. Chodzi o 11 lokalizacji.

Obecnie New Look prowadzi 160 sklepów stacjonarnych, w których ofercie znajdują się zarówno ubrania dla kobiet, jak i mężczyzn. Jak donosi Drapers, w ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie się wycofywanie z nich asortymentu męskiego. Cały proces ma się zakończyć jesienią 2019 roku. Wówczas produkty New Look skierowane do mężczyzn będą dostępne tylko w sklepie online, a także poprzez platformy Asos i Zalando. Zwolniona w ten sposób przestrzeń sprzedażowa ma zostać wykorzystana do szerszego zaprezentowania asortymentu dla kobiet i dzieci.

Problemy New Look. Sieć znika z Polski

Pod koniec marca 2019 roku brytyjska marka odzieżowa New Look poinformowała, że planuje zamknąć 18 sklepów w Polsce. Powodem takiej decyzji jest nieosiąganie przez spółkę odpowiednich przychodów ze sprzedaży, które pozwalają na prowadzenie rentownej działalności. W związku z tym 18 marca firma New Look Poland złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości do sądu w Warszawie.

– Po zamknięciu sklepów w Chinach, ogłoszeniu upadłości marki w Belgii teraz będziemy zamykali sklepy w Polsce. Wyniki handlowe nie pozwoliły na osiągnięcie rentowności pozwalającej na kontynuowanie bieżącej działalności spółki w sposób samodzielny. Po dokonaniu przeglądu sytuacji finansowej i handlowej, członkowie Zarządu Spółki doszli do wniosku, że spółka nie jest dłużej w stanie kontynuować swojej działalności – powiedziała redakcji Retailnet.pl Barbara Sroka-Goska Managing Director New Look Poland.

Spółka od dłuższego czasu wdrażała nową strategię, która polegała na ocenie rentowności sklepów działających na wszystkich rynkach. Przypomnijmy, z końcem 2018 roku New Look wycofał się  z Chin, gdzie zamknął 120 sklepów. W dniu 18 marca 2019 r. spółka New Look Poland Sp. z o.o. złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w Sądzie Rejonowym dla miasta Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych.

– W najbliższym czasie działalność Spółki będzie kontynuowana w oczekiwaniu na wyznaczenie przez Sąd syndyka – dodaje Barbara Sroka-Goska.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl