Grycan powiększa sieć lodziarnio-kawiarni

Zbigniew Grycan otworzył lokal swojej sieci w historycznym wrocławskim Hieronimusie (dawny Szklany Dom). Lodziarnio-kawiarnia usytuowana jest na parterze i dysponuje miejscami siedzącymi dla 24 gości. Latem planowane jest otwarcie ogródka z dodatkowymi stolikami.

– Wrocław to miasto do którego mam wielki sentyment. To właśnie tutaj swoją pierwszą lodziarnię w powojennej Polsce prowadzili moi rodzice, a ja, po latach, zdecydowałem się zainwestować w remont jednego z najpiękniejszych i najważniejszych wrocławskich budynków. Dziś, wspólne z żoną Elżbietą, mamy przyjemność zaprosić mieszkańców miasta do naszej lodziarnio-kawiarni w Hieronimusie, w której przy deserze lodowym lub kawie i ciastku nasi goście, mogą cieszyć się urokiem Starego Miasta i podziwiać piękną wrocławską architekturę – mówi Zbigniew Grycan, właściciel sieci Grycan – Lody od pokoleń.

Otwarcie najnowszego punktu sieci w tym historycznym budynku to zwieńczenie inwestycji, mającej na celu przywrócenie budynkowi dawnej świetności.  Zbigniew Grycan rozpoczął ją
w 2012 roku,. Na zlecenie inwestora, Anita Luniak i Teresa Mromlińska z biura architektonicznego Grupa 33_03 stworzyły projekt gruntownej przebudowy kamienicy z 1910 roku znajdującej się w sercu Wrocławia, przy Placu Teatralnym, w sąsiedztwie Opery Wrocławskiej. Historia budynku sięga XV wieku, a jego nazwa pochodzi od historycznego Domu Handlowego pod świętym Hieronimem, który działał tu na początku XX wieku. Inwestycja Zbigniewa Grycana objęła odtworzenie pierwotnych elewacji budynku i charakterystycznych przeszkleń. Wewnętrzny dziedziniec został wykończony szkliwioną cegłą oraz przykryty świetlikiem i stał się reprezentacyjnym centrum kamienicy. Architekci zadbali o to, aby funkcjonalność i nowoczesność kompleksu biurowo-usługowego w naturalny sposób łączyły się z historią budynku. W 2014 roku Prezydent Wrocławia wraz z Towarzystwem Miłośników Wrocławia przyznali inwestorowi i twórcom nowego Hieronimusa Wyróżnienie za modernizację obiektu historycznego w konkursie Piękny Wrocław.

Pięć lat od oddania budynku Zbigniew Grycan zdecydował się otworzyć w nim lodziarnio-kawiarnię Grycan Lody od Pokoleń. Jej  wnętrze utrzymane jest w stylistyce nawiązującej do architektury Hieronimusa. Otwarciu lokalu w tym historycznym miejscu towarzyszył wernisaż prac studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych pt. „Sztuka życia. Część pierwsza” Dzieła młodych artystów można będzie podziwiać w witrynach kamienicy przy Placu Teatralnym 6-8.

Ponad 150 lodziarnio-kawiarni Grycan

Marka Grycan – Lody od pokoleń jest obecna na polskim rynku od 2004 r. W ciągu 15 lat istnienia firma Grycan rozwinęła największą rodzinną sieć lodziarnio-kawiarni firmowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Obecnie liczy już ponad 150 lokali.

Oferta marki Grycan zawiera ponad 60 różnych smaków lodów, zarówno tych na bazie śmietanki kremówki, jogurtu naturalnego jak i sorbetów z owoców oraz wybór kilkudziesięciu kompozycji deserów lodowych. Ponadto w sprzedaży detalicznej znajdują się familijne lody tradycyjne w opakowaniach 1100 ml, 900 ml i 500 ml, sorbety w opakowaniach 500 ml, lody jogurtowe w opakowaniach 500 ml oraz lody impulsowe w kubeczku 125 ml z dołączoną łyżeczką. Menu lodziarnio-kawiarni obejmuje również domowe ciasta i torty, rurki z bitą śmietaną, torty lodowo-bezowe, świeżo wyciskane soki i koktajle owocowe oraz kawę parzoną z wyjątkowej, włoskiej mieszanki, wybranej osobiście przez właścicieli. Marka Grycan to dzieło życia Elżbiety i Zbigniewa Grycanów, które stworzyli czerpiąc wiedzę z własnych doświadczeń, tradycji cukierniczych swoich rodzin i zachowanych receptur Lodów od Pokoleń. Dziś firmę prowadzą wspólnie z córką Małgorzatą i przy wsparciu drugiej córki – Magdaleny. Marka Grycan – Lody od pokoleń jest liderem rynku lodów familijnych w Polsce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl