CCC rozwija się na Ukrainie

ccc-ukraina

W Odessie, w centrum handlowym City Center, otwarty został kolejny sklep marki CCC na rynku Ukraińskim. Polska marka prowadzi na tamtejszym rynku również sprzedaż online.

Obecnie na rynku ukraińskim znajduje się 6 placówek handlowych działających pod szyldem CCC. Są one prowadzone za pośrednictwem franczyzy. Sprzedaż obuwia prowadzona jest również przez kanał e-commerce pod domeną www.eobuv.com.ua.

Grupa CCC jest obecna już w 23 krajach – w 18 sprzedaż prowadzona jest w przeszło 1100 sklepach stacjonarnych, a w 15 poprzez kanał online.

Europejska ekspansja CCC

Grupa CCC jest najszybciej rozwijającą się firmą obuwniczą w Europie i jednocześnie największym producentem obuwia w tym regionie. CCC poprzez eobuwie.pl S.A. jest również liderem e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, w segmencie obuwia. Grupa posiada również własną fabrykę butów skórzanych w Polsce, zatrudnia ponad 14 tys. pracowników i rocznie sprzedaje około 50 mln par obuwia.

Grupa CCC posiada sieć blisko 1,2 tys. salonów i działa w 23 krajach w Europie i poza nią, w kanałach off-line i on-line. Produkty CCC i eobuwie.pl oferowane są w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Węgrzech, Bułgarii, Serbii, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Litwie, Łotwie, Estonii, Mołdawii, Grecji, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Szwecji, jak również w Szwajcarii (przez sieć Vogele). Powierzchnia sklepów Grupy CCC na koniec marca 2019 r. wyniosła 675 tys. mkw. (w tym 81,7 tys. mkw. Karl Vögele AG i 8 tys. mkw. Gino Rossi).

Podstawową osią wzrostu na rok 2019 pozostają kraje Europy Środkowej oraz Południowo-Wschodniej. Grupa zakłada kontynuację udanej ekspansji na tych rynkach i zdobycie lub przybliżanie się do pozycji lidera na każdym z istotnych krajowych rynków obuwniczych w tym regionie.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl