SPAR oficjalnie chce przejąć sieć Piotr i Paweł

piotripaweł-arkady

Grupa SPAR potwierdza zamiar inwestycji w sieć detaliczną Piotr i Paweł w Polsce. Inwestycja wymagać będzie uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Wstępna umowa między stronami zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni, po czym zostanie złożony stosowny wniosek do Prezesa UOKiK.

Jak poinformowała spółka Piotr i Paweł, szczegółowe informacje dotyczące planowanej inwestycji umowy zostaną przekazane po zatwierdzeniu inwestycji przez Prezesa UOKiK.

Globalne portfolio Grupy SPAR

SPAR Group Ltd jest notowana na giełdzie w Johannesburgu. W latach 60’ xx wieku została master franczyzobiorcą Spara na rynek RPA. Obecnie grupa działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii.

SPAR to największa dobrowolna organizacja handlowa na świecie, zrzeszająca niezależnych detalistów i hurtowników. Celem SPAR Group Ltd. jest zapewnienie struktury i siły nabywczej niezależnym detalistom. Jej działanie opiera się na przekonaniu, że wszyscy skorzystają ze wzajemnej współpracy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl