Nowa Costa Coffee w Starym Browarze

Costa Coffee w Starym Browarze

Klienci Starego Browaru w Poznaniu mogą już skosztować kawy i innych produktów w nowej kawiarni sieci Costa Coffee. Marka zajęła obszerny lokal o powierzchni ponad 100 mkw. w prestiżowej lokalizacji przy Szachownicy w Pasażu.

– Costa Coffee witamy w Starym Browarze po raz drugi – mówi Renata Gralec, Dyrektor Centrum Stary Browar. Wcześniej, przez ponad 12 lat kawiarnia funkcjonowała w Atrium, na początku jeszcze jako Coffee Heaven. Costa wraca do nas w wielkim stylu: brand wprowadził do Browaru swój najnowszy koncept, który jest nie tylko atrakcyjny wizualnie i zgodny z najnowszymi wnętrzarskimi trendami, ale stawia na pierwszym miejscu wygodę Klientów i najwyższą jakość produktów – zarówno flagowych tradycyjnych kaw, jak i menu lunchowo-deserowego.

W nowej kawiarni zaaranżowano przestronną strefę dla gości z kanapami i klubowymi fotelami inspirowanymi kultowymi modelami z lat 60tych i 70tych. Siedziska obite są tkaninami w modnych odcieniach granatu i szarości oraz flagowym kolorze brandu, tzw. “Costa Red”. Wnętrze nowej Costy ocieplają rośliny doniczkowe, boazeria i drewniane dekoracje, inspirowane m.in. latte artem – rysunkami i wzorami z mleka na powierzchni kawy.

Nowa kawiarnia z lokalnym akcentem

Charakterystycznym elementem kawiarni w Starym Browarze jest ledon z napisem “Kubizm, manieryzm, Kawizm”. Costa Coffee podobne hasła kreuje dla wielu swoich konceptów, nawiązując do lokalnych kontekstów (np. “Miodzio Kawa” w kawiarni przy Miodowej w Warszawie). Artystyczne DNA Starego Browaru zainspirowało słowną zabawę z nazwami kierunków w sztuce i ustanowienie “Kawizmu” hasłem przewodnim nowej lokalizacji Costa Coffee.

Costa Coffee w Starym Browarze, fot. J. Wittchen
Costa Coffee w Starym Browarze, fot. J. Wittchen

Dzięki otwarciu przeszkleń wnętrze Costa Coffee zintegrowane jest z przestrzenią wspólną Centrum, co ułatwia dostęp do baru kawowego oraz widoczność produktów. Część stolików i wygodne fotele ustawiono na Szachownicy, tuż przy głównym ciągu komunikacyjnym na parterze Pasażu. Kawiarnia zlokalizowana jest obok wyjścia do Parku Starego Browaru, który o tej porze roku jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku Poznaniaków w centrum miasta.

Marka Costa Coffee powstała w Londynie w latach 70tych XX wieku z inicjatywy włoskich braci Costa. Obecnie to globalna sieć kawiarni, posiadająca ponad 3,8 tysiąca lokali na całym świecie. W Polsce Costa Coffee działa od 2010 roku. W kawiarniach można kupić nie tylko kawę, ale także świeże kanapki i ciasta, przygotowywane w ramach projektu Jesz Fresh.

Stary Browar jest współczesnym centrum mixed-use: handlowym i  kulturalnym w sercu Poznania, odwiedzanym każdego roku przez około 9 milionów osób. Znajduje się tu ponad 200 sklepów – marek globalnych i indywidualnych (w tym butiki autorskie i kilkadziesiąt marek premium), ponad 20 restauracji i kawiarni (także autorskie z cenionymi szefami kuchni), przestrzenie biurowe, wystawiennicze i eventowe, najnowocześniejsze w Polsce Multikino, kluby muzyczne, 5-gwiazdkowy hotel butikowy Blow Up Hall 5050 oraz 4-hektarowy park, w którym latem odbywają liczne bezpłatne wydarzenia przyciągające tysiące Poznaniaków i turystów. Twórczynią Starego Browaru jest Grażyna Kulczyk. Od 2015 r. właścicielem jest DWS Grundbesitz GmbH – jeden z czołowych funduszy inwestycyjnych na świecie z ponad 60-letnim doświadczeniem i międzynarodową reputacją.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl