W Lidzbarku Warmińskim powstanie nowy obiekt handlowy

fot. UM Lidzbark Warmiński

Nowa inwestycja handlowa w Lidzbarku Warmińskim to park handlowy o nazwie Tu i Teraz. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. Komercjalizacja projektu już się rozpoczęła.

Projekt zakłada budowę obiektu o powierzchni 7 tys. mkw. Jak informuje Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim budowa nowej inwestycji przy ul. Kolejowej rozpocznie się wiosną. Inwestor spółka – Graf Bis sp. z o.o. aktualnie jest na etapie przygotowywania dokumentów o pozwolenie na budowę. Docelowo do budowy obiektu zostanie powołana spółka celowa. Obiekt jest skomercjalizowany w ok. 50 proc.

Atuty inwestowania w Lidzbarku Warmińskim

Lidzbark Warmiński usytuowany jest przy drodze krajowej nr 51, która umożliwia bezpośrednie połączenia z drogowym przejściem granicznym w Bezledach oraz ze stolicą regionu – Olsztynem. Dzięki temu gmina może stanowić dogodną lokalizację dla firm zainteresowanych wymianą handlową w kierunkach wschodnich, jak również dla firm dystrybuujących swoje produkty w innych kierunkach. Położenie miasta przy drodze nr 51 jest bardzo istotnym uwarunkowaniem ze względów m.in. gospodarczych i komunikacyjnych; umożliwia bezpośrednie połączenia z drogowym przejściem granicznym z Rosją w Bezledach. Ponadto przez miasto przebiega droga wojewódzka nr 513 (Bisztynek –Pasłęk).

Sieć parków handlowych Tu  i Teraz

Parki handlowe Tu i Teraz funkcjonują już w Ełku, Biskupcu i Nidzicy. Obiekty te mają zwykle po kilka tys. mkw. powierzchni najmu i kilkunastu najemców. Można tu znaleźć: supermarket, salon RTV AGD, sklepy odzieżowe i obuwnicze, drogerię, aptekę i salon prasowy. Najemcami parków Tu i Teraz są takie sieci jak: Martes Sport, Biedronka, Polomarket, Pepco, TXM, Rossmann, CCC czy Media Expert.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl