Plus Energia: koszty energii elektrycznej pod pełną kontrolą

plus-energia

Zauważyliśmy, że moc zamówiona dla nowych budynków komercyjnych jest prawie zawsze wyższa niż powinna być. Z naszych doświadczeń wynika, że często różnica w mocach sięga nawet 30 proc., co przekłada się na znacząco wyższe koszty wejścia – opowiada w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Christopher Sweeney, jeden z założycieli i członków zarządu Plus Energia.

Firma Plus Energia jest Partnerem merytorycznym Shopping Center Forum 2019 CEE Exhibition & Conference.

Na ile ważne jest, już na etapie projektowania nowego obiektu, zwrócenie uwagi na kwestie energooszczędności?

Christopher Sweeney: Już na etapie projektu prowadzimy konsultacje z naszymi partnerami którzy budują nowe obiekty. Wiele z kwestii związanych z energią elektryczną inwestor musi rozwiązać od strony biznesowej samodzielnie. Na przykład, płacąc więcej za lepsze przeszklenie lub dach budynku, mogą znacznie zmniejszyć bieżące koszty ogrzewania i energii elektrycznej dla najemców. Instalacje mechaniczne generują zwykle najwyższe zużycie energii elektrycznej w komercyjnych budynkach, aby mieć niższe zużycie energii elektrycznej właściciel może wydać więcej na przykład na bardziej energooszczędne systemy HVAC. Ale czy są to najlepsze decyzje inwestycyjne dla projektu? Dlatego na tym etapie nasze doradztwo koncentruje się na uzyskaniu odpowiedniego poziomu dostępu do podliczników i umożliwieniu ich odczytu według zasady TPA (third-party accessible) .

Spędzamy czas z inżynierami elektrykami z zespołu projektowego, którzy zastanawiają się, jak zminimalizować moc zamówioną dla budowanego obiektu, nie stwarzając żadnego niebezpieczeństwa ani ryzyka.  Zauważyliśmy, że moc zamówiona dla nowych budynków komercyjnych jest prawie zawsze wyższa niż powinna być. Z naszych doświadczeń wynika, że często różnica w mocach sięga nawet 30 proc., co przekłada się na znacząco wyższe koszty wejścia. Wyzwaniem jest zminimalizowanie zamówionej mocy w taki sposób, aby nie stwarzało to ryzyka dla danej inwestycji.

Energooszczędność i szerzej ekologiczność jest coraz ważniejsza przy projektowaniu nowych  i modernizowaniu już istniejących obiektów komercyjnych.

CS: Zgadza się. Ekologiczne i ściśle ekonomiczne rozwiązania są w pewnym stopniu styczne do naszej podstawowej działalności chociaż współpracujemy z partnerami, którzy specjalizują się w takich produktach. Podczas gdy te czynniki mogą wpływać na projekt, uzyskanie prawidłowej struktury faktur dystrybucyjnych może mieć znaczenie większy wpływ finansowy. W ciągu ostatnich kilku lat właściciele stali się o wiele bardziej świadomi możliwych rozwiązań. W rzeczywistości rzadko zdarza się, że natkniemy się na inwestora lub właściciela, który nie zna naszych modeli biznesowych. Rośnie zapotrzebowanie na bardziej ekologiczne i bardziej opłacalne budynki, ale także zapotrzebowanie na bardziej aktywne strategie energetyczne. I w tym miejscu widać jaka może być korzyść z biznesowej współpracy z Plus Energią.

Rozmawiał: Łukasz Izakowski

Pierwszą część rozmowy można przeczytać TUTAJ.

Plus Energia oferuje swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie sprzedaży oraz dystrybucji energii elektrycznej oraz optymalizacji kosztów jej zakupu. Firma świadczy również usługi doradcze w zakresie optymalizacji zużycia energii elektrycznej, a tym samym minimalizacji kosztów związanych z jej dostawami.

Usługi Plus Energii adresowane są do właścicieli nieruchomości oraz firm zarządzających obiektami takimi jak: galerie handlowe, biura, centra logistyczne, obiekty produkcyjne oraz inne obiekty komercyjne – czyli wszędzie tam, gdzie optymalizacja kosztów zakupu energii ma istotny wpływ na finansowanie klientów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl