Domek w Parku Starego Browaru znów otwarty. Ruszyła Kwiaciarnia Bistro & Bar

Bistro Bar, Stary Browar

Niewielki budynek na skraju Parku Starego Browaru w Poznaniu ponownie ożył. W pawilonie o powierzchni prawie 50 mkw. otwarto Kwiaciarnię Bistro & Bar – autorską knajpkę w stylu tapas. Właścicielami konceptu są młodzi restauratorzy z Poznania, Marta Kunicka-Łożykowska i Kacper Łożykowski, założyciele popularnego wakacyjnego pop-upu Burger Kont.

Budynek zlokalizowany jest w Parku Starego Browaru u zbiegu ulic Ogrodowej i Ratajczaka. Założyciele Kwiaciarni Bistro & Bar interesowali się nim od dawna. – Ten budynek wpadł mi w oko już wiele lat temu, gdy jako studentka architektury pracowałam w dziale technicznym Starego Browaru – mówi Marta Kunicka-Łożykowska. W ścisłym centrum miasta ciężko o klimatyczny restauracyjny ogródek, a co dopiero o ogródek w pięknym, zadrzewionym parku.

Bistro Bar, Stary Browar
Bistro Bar, Stary Browar

Łożykowscy dokonali modyfikacji w strukturze budynku. Powstało nowe wejście od strony parku, powiększono okna. Wypełniona naturalnymi roślinami przestrzeń lokalu i nazwa konceptu są nawiązaniem do kwiaciarni, która działała w tym miejscu przez długie lata. Lokal urządzono prostymi meblami. Charakteru wnętrzu Kwiaciarni Bistro & Bar nadaje, oprócz wszechobecnych roślin, kolorystyka ścian, pomalowanych w świeże pastelowe odcienie różu i pistacjowej zieleni. Modnym akcentem jest obłożona kafelkami lada. Autorką całego projektu jest sama Kunicka-Łożykowska, która oprócz działalności na polu gastronomii prowadzi QNA Studio – pracownię architektury wnętrz.

Profil lokalu inspirowany jest knajpami w stylu tapas. Chcielibyśmy, aby nasz lokal tętnił życiem przez cały dzień, jak na południu Europy – mówi Kunicka-Łożykowska. Od rana serwujemy śniadania i brunche z darmową kawą z przelewu. Wieczorem proponujemy klientom wino i piwo z nalewaków w towarzystwie autorskich potraw o małych gramaturach. Twórcami menu są również założyciele lokalu. Goście mogą już także korzystać z ogródka z widokiem na Park Starego Browaru.

Ponad 200 sklepów w Starym Browarze

Stary Browar jest współczesnym centrum mixed-use: handlowym i  kulturalnym w sercu Poznania, odwiedzanym każdego roku przez około 9 milionów osób. Znajduje się tu ponad 200 sklepów – marek globalnych i indywidualnych (w tym butiki autorskie i kilkadziesiąt marek premium), ponad 20 restauracji i kawiarni (także autorskie z cenionymi szefami kuchni), przestrzenie biurowe, wystawiennicze i eventowe, najnowocześniejsze w Polsce Multikino, kluby muzyczne, 5-gwiazdkowy hotel butikowy Blow Up Hall 5050 oraz 4-hektarowy park, w którym latem odbywają liczne bezpłatne wydarzenia przyciągające tysiące Poznaniaków i turystów. Twórczynią Starego Browaru jest Grażyna Kulczyk. Od 2015 r. właścicielem jest DWS Grundbesitz GmbH – jeden z czołowych funduszy inwestycyjnych na świecie z ponad 60-letnim doświadczeniem i międzynarodową reputacją.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl