Nowe wnętrze i nowe marki w opolskiej galerii Solaris Center

Solaris Center

Rozbudowa i modernizacja opolskiej galerii Solaris Center nie zwalnia tempa. Inwestycja weszła w kolejną fazę realizacji. 9 maja 2019 roku, mieszkańcy Opola i regionu, mieli możliwość odwiedzić wnętrze nowo wybudowanej części obiektu i dowiedzieć się, jakie marki otworzyły tu swoje salony. W ramach wydarzenia zostało zaprezentowane nowe logo Solaris Center. Oficjalne otwarcie galerii po rozbudowie zaplanowane jest na II połowę czerwca tego roku.

Modernizacja galerii Solaris Center realizowana jest etapami, tak, by nie zakłócać codziennego funkcjonowania salonów oraz by klienci mogli dokonywać zakupów. W czwartek, 9 maja 2019 roku, o godz. 9.00. Solaris, zaprosił mieszkańców Opola do nowego skrzydła Solaris Center, o powierzchni 9 tys. mkw. GLA. Obecnie jeszcze prowadzone są na terenie obiektu prace wykończeniowe. Niewątpliwym sukcesem jest fakt, że mimo prowadzonej cały czas przebudowy i modernizacji, Solaris Center, nieustannie cieszy się popularnością wśród klientów. Od momentu rozpoczęcia inwestycji w 2018 roku, wskaźnik foot fall wzrósł o 16 proc., w porównaniu do wyniku osiągniętego w analogicznym okresie 2017 roku! Doskonała lokalizacja opolskiej galerii oraz stale rosnące zainteresowane klientów potwierdzają, że rozbudowa i modernizacja Solaris Center jest inwestycyjnym strzałem w dziesiątkę.

Więcej mody, rozrywki i usług Solaris Center

Dotychczasowa oferta odzieżowa Solaris Center została wzbogacona przez marki: Guess, House czy Mohito, z kolei najemcy C&A i Diverse ponownie zagościli w centrum w swoich najnowszych odsłonach. Już niebawem odwiedzający będą mogli również komfortowo dokonywać zakupów w dwupoziomowym salonie Reserved, zaaranżowanym według najnowszego konceptu. To jednak nie wszystko. Nowe oblicze zaprezentuje również sieć CCC, która zaoferuje odwiedzającym jeszcze większy asortyment, w salonie o salonie o dwukrotnie większym metrażu. Oferta obuwnicza także zostanie poszerzona o salon marki Deichmann. Do portfolio najemców dołączyły Sneakers by Distance, Smyk oraz sklepy elektroniczne, RTV Euro AGD, X-kom i Rebel Elektro. Klienci centrum mogą korzystać z punktów usługowych: m.in. 5a5, Paris Optique, Swiss, biura podróży Itaka, a także z salonów Świat Książki czy InMedio. Polska sieć Leopardus również obecna jest w Solarisie i oferuje bogaty asortyment produktów i akcesoriów dla zwierząt w różnych przedziałach cenowych. Klienci będą mieli okazję skorzystać z zupełnie nowej strefy gastronomicznej z szeroką i różnorodną ofertę kulinarną: McDonald’s, Thai Express, Papa Diego, Yogoway, Pizza Hut Express, KFC i Deka Smak, a wkrótce otwarty zostanie Pasibus oraz Klooski. Fani aktywnego wypoczynku będą mogli skorzystać z propozycji sportowej oferowanej przez sieć 4F.

Salon Rebel, Solaris Center
Salon Rebel, Solaris Center

W obiekcie sukcesywnie będą pojawiać się kolejne nowe marki, a dotychczasowi najemcy, będą wracać w nowych aranżacjach. Jeszcze w tym roku, odwiedzający Solaris Center będą mogli korzystać, m.in. z siłowni Just Gym, o powierzchni ponad 1,6 tys. mkw. GLA. Inwestor pamiętał również o najmłodszych. Do ich dyspozycji zostanie oddana sala zabaw Bajkowy Labirynt, która zajmie powierzchnię 520 mkw. GLA. Istotną zmianą i z pewnością dużym udogodnieniem dla bywalców centrum jest wybudowanie nowego korytarza, który zapewnia bezpośrednie i wygodne połączenie galerii z 6-salowym kinem Helios. Warto nadmienić, że w tym roku kinowa przestrzeń również została gruntownie wyremontowana.

– Jako NEPI Rockcastle, podejmujemy szereg działań w naszym portfolio, dzięki którym podążamy za standardami rynkowymi i oczekiwaniami zarówno naszych klientów, jak i najemców. Rozbudowa CH Solaris miała na celu zapewnienie powierzchni odpowiadającej najnowszym konceptom  najemców, stworzenie nowoczesnego foodcourt’u, wprowadzenie operatora fitness oraz zapewnienie bezpośredniego połączenia galerii z kinem. CH Solaris po rozbudowie będzie pozycjonowane jako centrum handlowe skoncentrowane na ofercie fashion i lifestyle, w którym najatrakcyjniejsze marki obecne na rynku opolskim będą miały swoje salony. Pracując nad projektem rozbudowy, dużą uwagę skupiliśmy na skompletowaniu odpowiedniego tenant-mix’u, jak również na dobraniu właściwych lokalizacji dla każdego brandu. Ten element był szczególnie istotny, ponieważ Solaris jest dość wyjątkowym projektem składającym się z pięciu kondygnacji handlowych. Wierzymy, że po zakończeniu przebudowy Solaris Center będzie ważnym punktem na retail’owej mapie nie tylko miasta, ale również całego regionu – komentuje Paulina Kurdziel –Świeczka, Retail Asset Manager, NEPI Rockcastle. 

Salon Intersport w Solaris Center
Salon Intersport w Solaris Center

– Wraz z otwarciem nowego skrzydła galerii udostępniliśmy klientom także ponad 300 nowych miejsc postojowych, rozmieszczonych na dwóch kondygnacjach podziemnego parkingu. Przypomnijmy, że przed rozbudową kierowcy mieli do dyspozycji 390 stanowisk. W efekcie inwestycji liczba miejsc postojowych w Solarisie wzrosła aż o ponad 75 proc.,  co z pewnością zwiększy komfort odwiedzających. Dzięki realizacji projektu wspólnie z Miastem i przeniesieniu parkingu pod powierzchnię placu, przywrócimy tą przestrzeń Opolanom do celów rekreacyjnych, dlatego równolegle prowadzone są prace nad zagospodarowaniem terenu Placu Kopernika – mówi Jarosław Świeboda, Senior Project Manager od strony inwestora, firmy NEPI Rockcastle.

Za koncepcję rozbudowy oraz zamienny projekt budowlany, spójny z dotychczasowym konceptem wizualnym, odpowiada pracownia architektoniczna Group Arch z Wrocławia. Generalnym wykonawcą inwestycji jest wrocławski oddział PORR SA.

Solaris Center działa od marca 2009 roku. W efekcie prowadzonej rozbudowy i modernizacji obiektu, na dodatkowych 9 tys. mkw. GLA znajdzie się 40 punktów handlowo-usługowych, m.in. największy w mieście, całodobowy fitness, strefa food court oraz nowe marki modowe. W efekcie porozumienia zawartego w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego z Miastem Opole, pod Placem Kopernika powstanie dwukondygnacyjny parking podziemny, a także nowa przestrzeń eventowo-rekreacyjna. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2019 roku. Właścicielem obiektu jest spółka NEPI Rockcastle. Za zarządzanie galerią Solaris Center odpowiada firma Sierra Balmain Property Management.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl