Ewa Ściubidło, Mallson: doceniamy długofalowe relacje z najemcami

Mallson Polska skutecznie przygotowuje strategie komercjalizacji, doradzając w wynajmie galerii i parków handlowych. Z szerokiego portfolio obiektów spółka realizuje aktualnie kilkadziesiąt projektów – m.in. Galerię Wiślankę w Żorach oraz Centrum Handlowe Sekunda w Jędrzejowie.

– Od ponad 10 lat tworzymy koncepcje projektów handlowych i strategie komercjalizacji. Dokonujemy oceny potencjału lokalizacji i zasadności ekonomicznej. Wspomagamy deweloperów przez cały proces realizacji projektu, aby powstał produkt dopasowany do wymagań rynku. W początkowym stadium projektu nasza strategia komercjalizacji opiera się na potwierdzeniu kluczowych najemców gwarantujących mocną pozycję obiektu w mieście. Współpracujemy z grupą stałych sieciowych najemców, z którymi mamy od lat wypracowane relacje, którzy nam zaufali i chętnie się rozwijają w obiektach przez nas realizowanych – mówi Ewa Ściubidło, Wiceprezes Mallson Polska.

Retailnet.pl: Mallson komercjalizuje Galerię Wiślankę w Żorach. Czym się wyróżni ta galeria na tle innych obiektów?

Ewa Ściubidło: Żory są ponad 60-tysięcznym miastem, o bardzo dobrych wskaźnikach rozwoju, z bardzo niskim wskaźnikiem bezrobocia – znacznie poniżej średniej i sporo poniżej średniej dla województwa – a wciąż bez galerii handlowej. Oferta rekreacyjno-turystyczna miasta jest bogata, m.in. obok bardzo popularnego Westernowego Parku Rozrywki Twinpigs oraz Parku Wodnego Aquarion Żory proponują również Muzeum Ognia, przyciągając klientów z całego regionu. Galeria Wiślanka – jedyne w tym mieście centrum handlowo-rozrywkowe, kompleksowo dopełni część rekreacyjno-rozrywkową miasta. Centrum zostanie otwarte w II połowie 2020 roku. Na powierzchni blisko 20 tys. mkw. GLA znajdzie się około 80 sklepów najpopularniejszych marek, punktów usługowych i gastronomicznych oraz popularny dyskont spożywczy Lidl. Obiekt będzie posiadał parking na 600 miejsc. Ze względu na duże zainteresowanie projektem, w międzyczasie Galeria Wiślanka została przeprojektowana i znacznie powiększona do obecnych rozmiarów.

W kompleksie powstanie długo wyczekiwane pierwsze w mieście wielosalowe kino wg najnowszego konceptu sieci Helios, galeria wzbogacona zostanie również o dodatkową powierzchnią przeznaczoną na rozrywkę i rekreację. Klienci będą mogli skorzystać z oferty modowej, wygodnego parkingu, stref wypoczynku, a także różnorodnej oferty gastronomicznej.

Jakie udogodnienia dla rodzin zaoferuje Galeria Wiślanka?

– Będzie to pierwsza galeria handlowa nowej generacji w mieście, przyjazna rodzinom, oferująca udogodnienia dla rodzin z dziećmi, takie jak strefa dziecięca w części food court (umeblowanie,
zabawki, mikrofalówka do podgrzewania produktów dedykowanych dzieciom), bujaki, siedziska dziecięce na wyspach wypoczynkowych w pasażu, a w części sanitarnej pomieszczenia spełniające funkcję baby care (pomieszczenia będą wyposażone w przewijak, umywalkę, umywalkę dla dziecka, WC dla dziecka czy fotel dla matek karmiących piersią). Zostanie uruchomiony dla najmłodszych klientów profesjonalny plac zabaw oraz dodatkowo na pasażu znajdzie się wydzielona i bezpieczna strefa kids play, która umili czas najmłodszym i będzie sprzyjała tworzeniu miłej atmosfery zakupowej. Oprócz strefy rozrywkowej z profesjonalnym multiplexem kinowym planowana jest wygodna, nowoczesna strefa fitness.

Galeria Wiślanka powstaje w wyjątkowej lokalizacji: przy głównym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 935 i drogi krajowej nr 81 z dużym natężeniem ruchu, prowadzącej z Katowic w Beskidy, potocznie zwanej „Wiślanką”. Doskonała lokalizacja inwestycji zapewni klientom z całego regionu szybki dojazd do obiektu. Atrakcyjność handlową terenu zwiększą oferty pobliskiej strefy handlowej hipermarketu Auchan, marketu DYI Leroy Merlin, sieci sportowej Decathlon oraz restauracji McDonald’s i KFC. Obiekt pod koniec 2018 roku uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę i niebawem rozpoczynamy prace budowlane.

Jędrzejów zyska nowe Centrum Handlowe Sekunda. To kolejna inwestycja, która wzbogaciła Państwa portfolio.

– Centrum Handlowe Sekunda będzie pierwszą i jedyną w mieście inwestycją, która zapewni mieszkańcom Jędrzejowa i okolic nowoczesną przestrzeń handlowo-usługową z wygodnymi parkingami. Inwestycja o powierzchni 13 tys. mkw. GLA zaoferuje około 40 sklepów oraz parking na ponad 300 miejsc. Otwarcie zaplanowano na I połowę 2021 roku. Planujemy najemców
wszystkich popularnych branż, m.in. sportowej, modowej, obuwniczej, drogeryjnej, RTV/AGD, gastronomicznej, a także liczącego się na rynku operatora spożywczego. W strefie zasięgu centrum znajdzie się ponad 100 tys. potencjalnych klientów. Kompleks handlowo-usługowy został podzielony na galerię i park handlowy. Centrum znajduje się w pobliżu osiedli mieszkaniowych, parku miejskiego, stadionu Klubu Sportowego Naprzód Jędrzejów i dworca PKS. Ponadto dodatkowym atutem projektu jest bliskie sąsiedztwo stacji paliw, myjni samochodowej oraz stacji kontroli pojazdów mechanicznych.

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na poszczególnych etapach powstawania projektów nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo na rynku nieruchomości handlowych, w szczególności ocenę potencjału oraz rentowności projektów, komercjalizację centrów i parków handlowych, jak również obsługę ich sprzedaży. Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami. Firma ma w swoim portfolio łącznie ponad 90 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw, a obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 50 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl