PARTNERZY PORTALU

Rusza kolejny Atut w Krakowie

Na 16 maja zaplanowano otwarcie nowego centrum handlowego pod szyldem Atut. Projekt realizowany przez spółkę KG Group powstał na południu Krakowa na dynamicznie rozwijającym się osiedlu Złocień przy skrzyżowaniu ul. Domagały i Agatowej.

Atut Złocień ma 3 tys. mkw. powierzchni handlowej i kilkunastu najemców. Na parkingu przed obiektem znajduje się miejsce na 100 pojazdów. Nowy Atut jest centrum handlowym w formacie convenience. Jest to jedyny obiekt z tak zróżnicowaną ofertą handlową w tej części miasta. – To miejsce z bardzo dużym potencjałem, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że warto postawić na tę lokalizację. Atut będzie jedynym obiektem z tak szeroką ofertą handlową w tej części miasta – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group.

Nowe centrum handlowe obejmie swoim zasięgiem kilka osiedli mieszkaniowych. W sąsiedztwie obiektu aktualnie w budowie i w planach są kolejne duże inwestycje. Już teraz w bezpośrednim zasięgu pieszym znajduje się 14 tys. osób, a po zakończeniu nowych inwestycji liczba ta wzrośnie do ponad 20 tys. osób. Atrakcyjność lokalizacji wzmocni także planowany przy osiedlu przystanek Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej z parkingiem dla aut i rowerów, łączącej rejon ze ścisłym centrum miasta.

Najemcy Atut Złocień

W Atucie Złocień znajdzie się w sumie 8 lokali handlowo-usługowych. Wśród najemców znajdują się m.in. Stokrotka, Pepco, Buczek i Rossmann. – Prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy w sprawie dalszej komercjalizacji, więc wkrótce do naszego centrum dołączą kolejni najemcy – podkreśla prezes KG Group. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting, firma specjalizująca się w wynajmie powierzchni komercyjnych.

Przypomnijmy, Atut Złocień jest już drugim centrum handlowym otwartym przez KG Group w tym roku. Pierwsze funkcjonuje już od połowy stycznia na krakowskim Ruczaju. W obiekcie położonym w jednej z najszybciej rozwijających się części Krakowa na 6,8 tys. mkw. GLA znajduje się 13 lokali, a wśród najemców: Lidl, Pepco, Rossmann, KiK, Tedi, Buczek, Jysk, Komfort, Leopardus i E-smoking World. Należące do krakowskiego dewelopera centra Atut funkcjonują też w Krakowie przy ul. Grażyny, Węgrzcach i Pruszkowie.

KG Group intensywnie pracuje nad dalszym rozwojem sieci Atut. W planach grupy znajdują się kolejne dwa centra w Krakowie. Pierwszy z nich o powierzchni około 5,2 tys. mkw. znajdzie się na krakowskich Bielanach, jednej z najbardziej prestiżowych części Krakowa. Drugi zlokalizowany będzie przy ul. Nowohuckiej i składał się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni blisko 21 tys. m2 GLA. Uzupełni on ofertę kompleksu handlowego w skład, którego wejdzie również centrum wyprzedażowe Cracovia Outlet i salon Agata Meble. – W przypadku obu inwestycji bardzo mocnym punktem jest lokalizacja. Teraz pracujemy nad tym, żeby porozumieć się z najemcami, którzy stworzą jak najlepszą ofertę dla przyszłych klientów – podkreśla prezes KG Group.

Facebook
LinkedIn

Informacje partnerów portalu

Najnowsze informacje

Scroll to Top

Informacje

Projekty

Najemcy

Firmy

Informacje

Projekty

Typ obiektu

Liczba miejsc parkingowych

Liczba lokali

Status Inwestycji

Powierzchnia GLA w m2

Województwo

Najemcy

Typ sieci

Liczba wszystkich sklepów

Firmy

Typ firmy