Sakana Sushi Bar: ekspansja w największych miastach w Polsce

sushi

Sakana Sushi Bar, sieć restauracji premium oferujących sushi i dania kuchni japońskiej, wkrótce powiększy się o nowe lokalizacje.

W III kwartale br. marka otworzy nowy lokal w dzielnicy Wilanów w centrum handlowym Vis à Vis. Będzie to trzecia lokalizacja Sakana Sushi Bar w Warszawie i szósta w sieci. Nowy lokal będzie miał ponad 138 mkw. powierzchni i dodatkowy zewnętrzny ogródek. W chwili obecnej trwają prace aranżacyjne wewnątrz restauracji.

W ofercie Sakana Sushi znajduje się nie tylko bogate menu sushi, ale także innych potraw kuchni japońskiej. Restauracje sieci wyróżnia kameralna atmosfera i przyjemny wystrój. Charakterystyczną cechą restauracji Sushi Sakana jest wspólny, okrągły stół, wokół którego zasiadają goście, a wewnątrz pracują sushi masterzy, przygotowując dania na ich oczach.

Ekspansja Sakana Sushi

Sieć Sakana Sushi Bar dynamicznie rozwija się na polskim rynku, prowadząc już pięć restauracji w największych polskich miastach – w Krakowie przy ul. Al. 3 Maja, Katowicach przy ul. Mielęckiego, Poznaniu przy ul. Za Bramką oraz dwa w Warszawie ( ul. Burakowska i Moliera). Właściciel sieci – spółka Sakana SA – planuje kolejne otwarcia. Zgodnie ze strategią ekspansji spółka planuje otwarcie nowych restauracji zarówno w miastach, w których prowadzi już działalność oraz w nowych miejscach.

Sakana S.A. jest polską spółką zarządzającą markami gastronomicznymi segmentu premium. Sakana tworzy unikatowe koncepcje gastronomiczne, które mogą być implementowane na lokalnym rynku jak i na rynkach zagranicznych. Ambicją Sakana S.A. wraz z rozwojem własnej sieci jest stworzenie nowych możliwości biznesowych poprzez rozbudowanie własnych marek na rynkach lokalnych jak również poszerzenia własnego portfolio przez nowe kanały w szczególności ofertę franchisingową.

Optymalna lokalizacja dla Sakana Sushi

Spółka pozyskuje powierzchnie na swoje lokale gastronomiczne w budynkach już istniejących zlokalizowanych w miejscach będących w centrum życia rozrywkowego i kulturalnego miast oraz nowo-budowanych centrach handlowych. Lokalizacje w centrach handlowych mają stanowić alternatywę dla lokali typu fast food.

Wszystkie dotychczas działające restauracje Sakana Sushi działają w wynajmowanych obiektach. Większość umów najmu są to umowy długoterminowe – okres obowiązywania umów wynosi od 5 lub 10 lat od daty rozpoczęcia najmu. W opinii Zarządu Spółki, dobra lokalizacja restauracji jest głównym czynnikiem wpływającym na powodzenie przedsięwzięcia.

Sakana SA powstała w lutym 2008 roku z połączenia spółek: TKM T.Romanik, M.Rylski spółka jawna, Seafood Group sp. z o.o. oraz DS. Sakana sp. z o.o. Pierwszy lokal Sakana powstał w 2001 na Placu Teatralnym w Warszawie (przy ul.Moliera 4/6). Była to wówczas jedyna restauracja sushi w Polsce działająca w formie rolling baru („z pływającymi łódeczkami”).

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl