Higasa Properties i EDS Retail Park łączą siły

eds-retail-park

Spółka EDS Retail Park została partnerem strategicznym Higasa Properties. Oparta na wyłączności współpraca obu firm skutkuje synergią doświadczenia i wiedzy z zakresu branży budowlanej, nieruchomości komercyjnych oraz finansowej. Porozumienie realnie wzmacnia rynkową pozycję obu firm i stwarza przewagę konkurencyjną.

Spółki EDS Retail Park i Higasa Properties są wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019.

– Higasa Properties dzięki współpracy z EDS otrzymuje wsparcie w trzech głównych dla nas obszarach: partnera z doświadczeniem i zapleczem branży budowlanej, wsparcie merytoryczne w zakresie budowania marki i rozwoju sieci na rynkach zagranicznych oraz strategicznego partnera, stale dostarczającego projekty i obiekty komercyjne do sprzedaży – wylicza Michał Ciapka, członek zarządu Higasa Properties.

EDS Retail Park zyskuje z kolei zaufanego partnera z doświadczeniem i wiedzą z sektora finansów oraz sprzedaży i zarządzania nieruchomościami, co przełoży się na różne modele finansowania i ekspansję firmy. Nie bez znaczenia jest także realne wsparcie przy komercjalizacji obiektów oraz dostępu do rynku projektów inwestycyjnych w fazie początkowej  jak na przykład ofertę gruntów. Połączenie sił poszerza rynek zbytu dla własnych projektów, co przełoży się na zwiększenie potencjału finansowego grupy.

Planowane inwestycje EDS Retail Park

Aktualnie EDS Retail Park buduje obiekt w Opatowie, z kolei na przełomie maja i czerwca zaplanowany jest początek inwestycji w Kowalewie Pomorskim i Debrznie.

– W najbliższych miesiącach rozpoczną się inwestycje m.in. na Pomorzu, Dolnym Śląsku oraz w kujawsko-pomorskim. Łącznie w tym roku wybudujemy około 22 000 mkw. powierzchni handlowej. W większości przypadków gotowa jest już dokumentacja projektowo-budowlana, a obiekty, jak wspomniałem, są niemal całkowicie skomercjalizowane. Wśród najemców są ogólnopolskie sieci handlowe a także lokalni przedsiębiorcy i usługodawcy. Wszystkie nasze inwestycje charakteryzuje doskonałe dopasowanie do potrzeb lokalnego rynku – tłumaczy Michał Nowak, prezes EDS Retail Park. Dodaje, że kolejnym krokiem rozwoju spółki mają być Czechy. Trwają zaawansowane rozmowy nad rozpoczęciem inwestycji w Pradze.

EDS Retail Park zajmuje się kompletnym procesem inwestycyjnym związanym z budową parków handlowych na terenie Polski i Czech. Spółka samodzielnie, kompleksowo realizuje przedsięwzięcia – od wyszukania najlepszej lokalizacji działki, projektu budowlanego po wykonawstwo i komercjalizację powierzchni.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl