Tomasz Malicki zrezygnował z funkcji prezesa Gino Rossi

15 maja Tomasz Malicki zrezygnował z funkcji prezesa Gino Rossi ze skutkiem na 24 czerwca – poinformowało Gino Rossi w komunikacie. Grupa nie podała przyczyny rezygnacji.

Tomasz Malicki był wiceprezesem Gino Rossi od 2011 roku, a od kwietnia 2012 roku prezesem zarządu.

Przypomnijmy, że przychody grupy Gino Rossi w marcu 2019 roku wyniosły 9,2 mln zł i były o 22,9 proc. niższe rok do roku. Narastająco od początku 2019 roku sprzedaż Gino Rossi spadła rdr o 24 proc. do 26,3 mln zł. Marża na sprzedaży detalicznej grupy (w salonach oraz internecie) w pierwszym kwartale wyniosła 31,7 proc. i była o 8,8 pkt. proc. niższa niż rok wcześniej. Sprzedaż e-commerce Grupy Gino Rossi spadła z kolei o 18 proc. rdr. Udział segmentu B2B w Gino Rossi w marcu wyniósł 13,7 proc. łącznej sprzedaży, co oznaczało spadek rdr o 18,8 pkt. proc.

Rozbudowana sieć

Firma Gino Rossi powstała w 1992 roku w Słupsku. Do dnia dzisiejszego tam znajduje się główna siedziba spółki Gino Rossi S.A. oraz fabryka wytwarzająca buty marki Gino Rossi. Pierwszy sklep firmowy Gino Rossi został otwarty w 1994 roku w Sopocie. Obecnie firma Gino Rossi dysponuje szeroko rozbudowaną siecią sprzedaży salonów firmowych w Polsce i za granicą (między innymi w Berlinie, Pradze, Rydze).

Firma Gino Rossi została założona dzięki współpracy polskich i włoskich partnerów, którzy postanowili połączyć doświadczenie i wykorzystać je do stworzenia skórzanego obuwia męskiego i damskiego dla wymagających klientów. Spółka zawdzięcza swoją nazwę jednemu z sześciu założycieli, włoskiemu fabrykantowi signorowi Gino Rossi, który wraz z udziałami podarował firmie swoje imię i nazwisko.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl