Rosyjska sieć Mere już niedługo w Polsce

Rosyjski detalista Svetofor planuje latem wejście na rynek Europy Środkowej z marką Mere. Pierwsze dyskonty spożywcze w Polsce mają zostać otwarte w lipcu. Na polskim rynku markę obsługiwać będzie spółka Torgservis PL Sp. z o. o.

O wejściu rosyjskiego dyskontu do Polski mówiło się już w ubiegłym roku. Przedstawiciele sieci zapowiadali wówczas otwarcie 8 sklepów koncentrując się początkowo na południowej Polsce. Teraz wiadomo, że pierwszy sklep zostanie otwarty dopiero z początkiem lipca tego roku w Częstochowie.

Koncept Mere zakłada sprzedaż towarów spożywczych wprost z palet. Towary w sklepie wystawiane są wprost z kartonowych pudeł. Wszystko po to, by maksymalnie ciąć koszty i dostarczać klientom produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Spółka Torgservis PL już poszukuje pracowników na kierownicze stanowiska.

Mere jest jedną z największych w Rosji siecią sklepów dyskontowych, działającą pod szyldem Svetofor, w skład której wchodzi ponad 800 sklepów. Marka jest obecna w Rosji, Kazachstanie, Białorusi i Chinach, a obecnie rozpoczyna działalność operacyjną w krajach UE.

Mere poszukuje lokali o powierzchni od 800 mkw. do 1,2 tys. mkw.

– W chwili obecnej planujemy otwarcie sklepów w Rumunii, Niemczech, Azerbejdżanie oraz Polsce. W Polsce planujemy docelowo uruchomić 105 placówek handlowych. W naszych sklepach znaleźć można duży wybór towarów w cenach o 20 proc. niższych niż ceny rynkowe, co uzyskujemy przez bezpośrednią współpracę z producentami, sztywną politykę kosztową i minimalną marżę handlową – informują przedstawiciele sieci.

Spółka Torgservis PL aktualnie poszukuje lokali handlowych parterowych o powierzchni od 800 do 1,2 tys. mkw. Planuje ekspansję w dużych i średnich miastach lub w ich bezpośredniej bliskości, w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu. Warunkiem koniecznym jest także wygodny dojazd do posesji i parking dla co najmniej 30-40 samochodów. Format sklepów Mere zakłada, że lokal będzie miał dwa wejścia: centralne (dla klientów) oraz bramę towarową z możliwością podjazdu i wyładunku pojazdami z naczepą 20t. Wysokość pomieszczeń powinna być nie mniejsza niż 4 metry.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.