Nowa inwestycja Trei Real Estate. Trwa budowa Vendo Parku w Łasku

Vendo Park w Łasku

Trei Real Estate GmbH (Trei), deweloper z ponad 10-letnim doświadczeniem na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, dynamicznie rozwija sieć parków handlowych. Do końca roku Trei powiększy swoje portfolio o kilka obiektów, budowanych pod wspólną marką Vendo Park, w tym zrealizuje inwestycję w Łasku.

Trei Real Estate jest Partnerem Merytorycznym jesiennej edycji targów Shopping Center Forum 2019 CEE, organizowanych przez Evigo.com – wydawcę portalu Retailnet.pl i Shopping Center Forum Magazine.

Trzeci Vendo Park w województwie łódzkim

W Łasku, na działce o powierzchni prawie 19,6 tys. mkw., toczą się prace budowlane obejmujące m.in. wykonanie konstrukcji budynku, roboty sieciowe oraz przygotowanie terenu pod parking. Budowa postępuje zgodnie z harmonogramem. Mieszkańcy będą mogli zrobić pierwsze zakupy w listopadzie, kiedy to planowane jest oficjalne otwarcie parku handlowego.

Vendo Park powstaje przy ulicy Warszawskiej w Łasku i dostarczy ok. 4,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Swoje sklepy otworzą w nim sieci znanych marek m.in. Hebe, Neonet, Martes Sport, Action oraz KiK.

– Komercjalizacja Vendo Parku znajduje się w końcowej fazie. Proces ten przebiegał bardzo dynamicznie, w ciągu zaledwie kilku miesięcy mieliśmy w zasadzie komplet najemców. Aktualnie negocjujemy wynajem ostatniego wolnego lokalu o powierzchni 150 mkw. Park handlowy uzupełni ofertę zakupową Łasku, w którym do tej pory nie było tego typu obiektu handlowego – podkreśla Olga Czyblis, Senior Lease Manager w Trei Real Estate Poland.

Wygoda przede wszystkim

Trei zazwyczaj buduje parki handlowe w sąsiedztwie marketu spożywczego, dlatego przy Vendo Parku w Łasku powstaje supermarket Lidl. Inwestycja w tym mieście będzie wyjątkowa pod innym względem – razem z Vendo Parkiem do Łasku wejdzie sieć  McDonald’s. Restauracja będzie mieściła się w osobnym budynku tuż przy wjeździe do parku handlowego i tym samym będzie to druga inwestycja Trei uzupełniona o ofertę gastronomiczną. McDonald’s znajduje się również przy Vendo Parku zlokalizowanym w Dąbrowie Górniczej.

– Nasze Vendo Parki zapewniają mieszkańcom maksymalną wygodę w szybkich, codziennych zakupach oraz dostarczają kompleksową ofertę. Na tle innych obiektów handlowych wyróżnia je prosta konstrukcja – są to jednokondygnacyjne budynki, dzięki czemu klienci wchodzą do wybranego sklepu bezpośrednio z poziomu parkingu i nie tracą czasu na poszukiwania wybranej marki, jak dzieje się to w przypadku dużych galerii – komentuje Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

Vendo Park w Łasku

W obrębie inwestycji w Łasku planowane jest ok. 130 miejsc parkingowych. Trei Real Estate konsekwentnie realizuje strategię rozwoju w Polsce. Inwestor w marcu otworzył obiekt w Bytowie, a do końca tego roku planuje dostarczyć na rynek jeszcze cztery Vendo Parki, w tym budowane właśnie obiekty w Pułtusku i Ostrołęce.

Trei wchodzi w skład niemieckiej grupy Tengelmann, inwestuje na terenie Europy i skupia się głównie na parkach handlowych, które buduje i gromadzi w swoim portfelu. W międzynarodowej sieci Vendo Parków znajduje się już 20 obiektów, w tym 11 zlokalizowanych jest w Polsce. Tylko w tym roku inwestor powiększy polskie portfolio do 16 parków handlowych. Oprócz realizacji przedsięwzięć związanych z parkami handlowymi spółka Trei Real Estate Poland zarządza ponad 100 nieruchomościami komercyjnymi, w których zlokalizowane są sklepy spożywcze sieci Biedronka.

Więcej na temat sektora parków handlowych można przeczytać w raporcie Trei i CBRE, który jest dostępny pod linkiem.

O firmie Trei Real Estate

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1.1 miliarda EUR, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 686 milionów euro. Pod marką Vendo Park firma buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei obejmuje również nieruchomości mieszkaniowe w USA i Europie, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl