Echo Investment: Plac do radości przed Libero już otwarty

W ostatni weekend maja Echo Investment oficjalnie otworzyło Plac do radości przed kompleksem handlowo-rozrywkowym Libero w Katowicach. Plac o powierzchni ponad 4,7 tys. mkw. uzupełnił przestrzeń przed szklaną fasadą od strony ulicy Kościuszki. Inwestycja pochłonęła 3,5 mln złotych i została w całości sfinansowana przez Echo Investment. Nazwa „Plac do radości” nawiązuje do celu w jakim został zbudowany. To miejsce, które w przyszłości będzie pełne sztuki, festiwali, niespodzianek, koncertów i dobrej zabawy.

– Jesteśmy dumni z tego, że otwarte jesienią Libero tak szybko stało się miejscem przyciągającym ludzi na południe Katowic, zapraszającym do zakupów, spotkań i dobrej zabawy. Teraz okazji do spotkań, rozrywki i zabawy jest jeszcze więcej. Przestrzeń przez Libero, od strony ulicy Kościuszki, zamieniliśmy w plac otwarty dla wszystkich, przez 24 godziny na dobę. Z miejscem do odpoczynku, wydarzeń kulturalnych i kulinarnych, gier stacjonarnych i innych aktywności na świeżym powietrzu. To świetnie zaprojektowany i zorganizowany kawałek Katowic – mówi Urszula Łatka-Styrkowiec, asset manager w Echo Investment.

Przestrzeń dla lokalnej społeczności

– Już na etapie projektowania, Echo Investment myślało o Libero jako o kompleksowej całości, która będzie łączyć w sobie estetykę architektury, różnorodność oferty i przyjazność użytkowania. Plac przed centrum od początku miał być komplementarnym uzupełnieniem całości, pełniącym funkcję rekreacyjną i kulturalną. Dzięki życzliwości miasta Katowice i bardzo udanej współpracy, udało nam się stworzyć ciekawe, bezpieczne i zapraszające miejsce. Nazwaliśmy je Placem do radości. Dołożymy wszelkich starań, aby to miejsce „żyło” i dobrze służyło mieszkańcom miasta. Planujemy cykliczne wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i rozrywkowym. Plac powstał z myślą o lokalnej społeczności, sąsiadach tych bliskich i dalszych, mieszkańcach nie tylko z południa miasta, ale z całych Katowic. Każdy jest tu mile widziany – dodaje Urszula Łatka – Styrkowiec.

Plac do radości będzie otwarty przez cały rok i dostępny dla użytkowników przez całą dobę. Będzie nie tylko miejscem codziennych spotkań i odpoczynku, ale również stanie się nową przestrzenią dla różnorodnych wydarzeń adresowanych do lokalnej społeczności. Już teraz przedstawiciele Echo Investment i zarządzającej obiektem spółki EPP zapowiadają liczne imprezy kulturalne, sportowe i artystyczne.

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Katowic

Plac przed Libero to przestrzeń stworzona z myślą o potrzebach mieszkańców Katowic. Został zaprojektowany tak, by mógł latem gościć boiska do siatkówki plażowej, czy strefę relaksu z leżakami, parasolami i muzyką na żywo, a zimą lodowisko, świąteczne jarmarki i wystawy tradycyjnych szopek. Dzięki odpowiednio dopasowanej infrastrukturze będzie on również doskonałym miejscem na organizację targów śniadaniowych, pikników i zlotów food trucków. W różnej formie na Placu do radości pojawiać się będzie też sztuka uliczna, prezentowana w charakterystycznych kubikach. W projekcie postawiono również na zieleń. Plac do radości otoczony jest licznymi trawnikami, ozdobnymi klombami i krzewami.

Nową przestrzeń dopełniają designerskie stałe meble miejskie, które umożliwią mieszkańcom komfortowy wypoczynek. Odwiedzający Plac do radości mieszkańcy będą mogli odpoczywać na wygodnych wieloosobowych ławkach i dostępnych w sezonie letnim leżakach i hamakach rozwieszonych pod pergolami.

Plac do radości został zaprojektowany przez architektów z pracowni RS+, znanych m.in z projektu zagospodarowania nabrzeża i przystani kajakowej nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach i aranżacji Jaworznickich Plant.

Najnowszy kompleks handlowo-rozrywkowy na Śląsku, z ofertą ponad 150 sklepów i punktów usługowych, jednym z najnowocześniejszych multipleksów w kraju, kręgielnią, centrum fitness i bogatą w kuchnie z różnych stron świata strefą restauracyjną. Inwestorem projektu, który w tegorocznym konkursie Property Design Award zdobył nagrodę za najlepsze wnętrze, jest Echo Investment. W ostatni weekend maja 2019 roku, przed szklaną fasadą centrum położonego u zbiegu ulic Kościuszki i Kolejowej centrum zadebiutował otwarty i ogólnodostępny plac o powierzchni ponad 4,7 tys. metrów kwadratowych. Będzie miejscem odpoczynku, a także wydarzeń kulturalnych, artystycznych, sportowych i kulinarnych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl