Koncept BioBazar w nowej odsłonie. Otwarcie w 2021 roku

BioBazar prowadził swoją działalność na terenie dawnej fabryki Norblina od 27 listopada 2010 roku. Obecnie, na czas realizacji prac budowlanych, funkcjonuje w alternatywnej lokalizacji – na warszawskim Mokotowie, przy ul. Wołoskiej 3. Pozostanie tam jeszcze do ukończenia inwestycji, by po jej uruchomieniu zająć powierzchnię niemal 2 tys. mkw.

BioBazar w nowej odsłonie będzie znajdować się w jednym ze zrewitalizowanych budynków fabrycznych (dawnej rurowni i ciągarni), zlokalizowanym w zachodniej części kompleksu, bezpośrednio od strony ul. Łuckiej. Planowane zakończenie rewitalizacji to I/II kwartał 2021 i wtedy też planowany jest ponowny start BioBazaru przy Żelaznej.

– Przez ponad siedem lat funkcjonowania BioBazaru przy ul. Żelaznej zdobyliśmy bardzo liczne grono stałych klientów. Kluczem do sukcesu naszego projektu jest 10 tys. wysokiej jakości produktów, z których minimum 80 proc. to wyroby ekologiczne i certyfikowane, a także możliwość bezpośredniego kontaktu i spotkania z ich dostawcami oraz producentami. Zaczynaliśmy od hali o powierzchni ok. 200 metrów, by pod koniec listopada 2017 zajmować ich pięć  i niemal 10 razy większą powierzchnię. Na początku zakupy regularnie robiło u nas kilkuset klientów, jednak z upływem czasu było ich coraz więcej i dziś tygodniowo BioBazar odwiedza około 5 tys. osób. Rozpoczynając naszą działalność pracowaliśmy z ok. 30 dostawcami, w tym momencie ich liczba przekroczyła 110 i wciąż zgłaszają się nowi – mówi Joanna Żuchlińska, Marketing Manager BioBazaru. – Z pewnością pomogło nam to, że od początku traktowaliśmy to miejsce również jako platformę do wielu ciekawych wydarzeń i inicjatyw, dzięki którym mogliśmy promować ekologię, świadome odżywianie oraz życie w zgodzie z naturą, czyli wartości, które leżą u podstaw idei powstania BioBazaru – dodaje J. Żuchlińska.

2 tys. mkw. powierzchni dla nowego BioBazaru w Warszawie

W trakcie funkcjonowania targu przy ul. Żelaznej organizowane były pokazy i warsztaty kulinarne, ogrodnicze, winiarskie, oraz liczne aktywności dla dzieci. W 2014 roku prowadzony był także projekt pod nazwą „Miasto i Ogród”. W jego ramach powstała  zielona przestrzeń, miejski ogród pełen upraw roślin, z bogatym programem tematycznych warsztatów. Mecenasem projektu była marka BMW we współpracy z wieloma społecznymi organizacjami, tj. Stowarzyszeniem ArtAnimacje czy Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”. W nowej odsłonie BioBazaru, po uruchomieniu kompleksu na terenie dawnej fabryki Norblina, takich inicjatyw również nie zabraknie.

Rewitalizacja terenu po dawnej fabryce Norblin, Bracia Buch i T. Werner to flagowy projekt Grupy Capital Park, obejmujący dwuhektarowy teren, zlokalizowany na warszawskiej Woli, pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną. Na przełomie I/II kwartału 2021  powstanie tam kompleks kilkunastu budynków i wewnętrznych uliczek, który obejmie 9 poziomów nadziemnych i 4 podziemne. W ramach inwestycji stworzone zostanie ponad 66 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 40 tys. mkw. powierzchni biurowej w wysokim standardzie. Pozostałe ponad 26 tys. mkw. powierzchni zostanie poświęcone funkcji rozrywkowo-usługowo-handlowo-kulturalnej. W jej ramach oprócz BioBazaru będzie działać m.in. OH! Kino w niespotykanej dotąd odsłonie, foodhall, bogaty w różnorodne koncepty gastronomiczne, inspirowane najnowszymi światowymi trendami, kluby i restauracje, także z muzyką live, jak również strefa modowa oraz wellness. Zwieńczeniem projektu, bezpośrednio nawiązującym do historii miejsca, będzie Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina, w którym znajdą się m.in. unikatowe kolekcje platerów, a także odrestaurowane, zabytkowe maszyny fabryczne stanowiące cały ciąg produkcyjny dawnej Walcowni Metali Warszawa. W trakcie rewitalizacji odnowionych zostanie 9 zabytkowych budynków, a historyczny budynek hali 520 ton zostanie odbudowany. Odrestaurowanych zostanie także ok. 50 maszyn i urządzeń z dawnej fabryki.

BioBazar poza lokalizacją w Warszawie działa także w Katowicach w miejscu Huta Baildon przy ul. Brackiej. Koncept jest prowadzony przez spółkę MyEcolife Sp. z o.o.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.