Plus Energia: centra handlowe powinny zoptymalizować koszty dostawy energii

Wiedząc, co oznaczają poszczególne elementy faktury za energię elektryczną, możemy się zastanowić nad ich optymalizacją i tym samym nad zmniejszeniem ponoszonych kosztów za energię. Rozwiązaniem wartym rozważenia jest na pewno zmiana sprzedawcy – pisze Dorota Bąk, specjalista ds. rozliczeń w Plus Energii.

Firma Plus Energia jest Partnerem merytorycznym Shopping Center Forum 2019 CEE Exhibition & Conference. Pierwszą część artykułu można przeczytać TUTAJ.

Kluczowym powodem, dla którego warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej, jest możliwość obniżenia rachunków za energię bez konieczności ograniczania zużycia prądu i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Inną możliwością jest przeanalizowanie faktur za energię elektryczną. Być może taryfa, w której podpisana jest umowa nie jest dopasowana do potrzeb firmy i jej zmiana znacząco wpłynie na ponoszone koszty. Warto zwrócić też uwagę na wartości mocy umownej i mocy pobranej. Duże rozbieżności w tych pozycjach generują koszty związane albo z koniecznością płacenia za moc niewykorzystaną, albo za przekroczenie zamówionej mocy. Tak samo jest w przypadku energii biernej.  Jeżeli na fakturze naliczane są opłaty wyższe niż 300  zł z tytułu energii biernej pojemnościowej lub indukcyjnej, warto zastanowić się nad zastosowaniem kompensacji mocy biernej.

Na energii elektrycznej można niemało zaoszczędzić. Umiejętna optymalizacja faktur może przynieść oszczędności nawet do 30 proc. wartości faktury w części dystrybucyjnej. W dalszym ciągu jednak największe znaczenie w fakturach za prąd ma cena energii.

Autorką tekstu jest Dorota Bąk, specjalista ds. rozliczeń w Plus Energii. Cały artykuł można przeczytać w czerwcowym wydaniu miesięcznika Shopping Center Forum Magazine

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.