Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Galeria Mokotów będzie miała nową elewacją

Wpisany w krajobraz warszawskiego Mokotowa obiekt powstał w 2000 r. Remont rozpocznie się już za kilka dni. Wartość projektu to ok. 20 mln PLN.

Przede wszystkim z myślą o klientach zaplanowany został rozpoczynający się wkrótce remont reprezentacyjnej części fasady budynku – wejścia głównego oraz rotundy, którego celem jest nadanie obiektowi nowoczesnego charakteru, dopasowując go w pełni do bogatej oferty i wysokiej jakości usług. W nowej elewacji zostaną wykorzystane przede wszystkim szkło i aluminium, a całość będzie utrzymana w stonowanej kolorystyce i zostanie podkreślona specjalnym oświetleniem elewacyjnym.  Zwieńczeniem fasady po remoncie będzie nowy neon Galerii Mokotów.

Nowe oblicze Galerii Mokotów

Nowe oblicze zyska również główne wejście od ulicy Wołoskiej. Tu wiodącym materiałem będzie szkło. W specjalnie zaprojektowanej, ogromnej szklanej witrynie zostaną osadzone duże drzwi obrotowe, stanowiące główny element zmodernizowanego wejścia do Galerii Mokotów od strony ul. Wołoskiej. Odnowiona zostanie również przestrzeń tuż przed wejściem głównym.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

– Galeria Mokotów była tworzona i będzie modernizowana zgodnie z założeniami idei zrównoważonego rozwoju, w poszanowaniu środowiska naturalnego oraz ze zobowiązaniem  firmy do korzystania z odnawialnych źródeł energii. W procesie planowania najbliższych prac zostały również uwzględnione wszelkie aspekty z tym związane, w tym nowe oświetlenie budynku. Mamy nadzieję, że te bardzo widoczne zmiany w wyglądzie zewnętrznym naszego budynku spodobają się naszym sąsiadom i Gościom odwiedzającym nasze centrum. – mówi Anthony Vesin, Head of Shopping Center Managment Unibail-Rodamco-Westfield Polska.

Wszelkie prace zostały zaplanowane w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia i ograniczenia mające wpływ na komfort odwiedzających galerię gości. Prace modernizacyjne rozpoczęły się w czerwcu , a zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku. Wartość projektu to ok. 20 mln PLN.