Tesco likwiduje kolejne sklepy

Tesco poinformowało o zamknięciu czterech hipermarketów i jednego z centrów dystrybucyjnych w naszym kraju. To kolejne sklepy brytyjskiej sieci w Polsce, które zostały przeznaczone do likwidacji. Już na początku tego roku Tesco wystawiło na sprzedaż 38 nieruchomości zlokalizowanych w Polsce.

Sklepy Tesco, które zostaną zamknięte, zlokalizowane są w Nowym Sączu (ul. Prażmowskiego), Rudzie Śląskiej (ul. 1 Maja), Starogardzie Gdańskim (ul. Zblewska) i Olsztynie (ul. Pstrowskiego). Wszystkie są wolno stojącymi hipermarketami.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy z polskiego rynku zniknęło już ponad 60 sklepy Tesco w różnych formatach. Tylko w I kwartale 2019 roku sieć zlikwidowała 32 markety. Dodatkowo Tesco podjęło decyzję o zamknięciu jednego ze swoich centrów dystrybucji. Chodzi o magazyn w Komornikach k. Poznania. Tesco posiada w naszym kraju jeszcze dwa centra dystrybucji.

– Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej – zapowiada Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce. – Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce – dodaje.

Grunty inwestycyjne Tesco do kupienia

Na początku 2019 roku Tesco wystawiło na sprzedaż także kilkanaście gruntów inwestycyjnych. Największe z nich to nieruchomości w Wałbrzychu – 65 tys. mkw. powierzchni i Łodzi – 33 tys. mkw. Pozostałe znajdują się w Człuchowie (3,1 tys. mkw.), Gliwicach (13,3 tys. mkw.), Kaliszu (1,6 tys. mkw.), Lęborku (11,5 tys. mkw.), Łapach (1,5 tys. mkw.), Pile (8,7 tys. mkw.), Przemyślu (15 tys.mkw.), Radzyniu Podlaskim (1,9 tys.mkw.), Rudzie Śląskiej (2,5 tys.mkw.), Stęszewie (5,1 tys.mkw.), Żywcu (1,9 tys. mkw.) i w Wałbrzychu o powierzchni 6,9 tys.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl