Posnania odpowiada na nowe trendy

Posnania od początku działalności obserwuje swoich konsumentów i odpowiada na ich oczekiwania. Jednym z przykładów jest wprowadzanie udogodnień i aktywności dla osób, które jako główny środek transportu wybierają rower.

Miasto przyjazne rowerzystom, o co z uwagą dba prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, zapalony rowerzysta i orędownik zrównoważonego transportu, stawia wyzwania w tym zakresie również centrom handlowym.

– Chcemy, aby Posnania była miejscem przyjaznym i wygodnym dla wszystkich. Właśnie dlatego już na etapie projektowania przestrzeni pamiętaliśmy o tym, by rowerzyści mogli do nas nie tylko w łatwy sposób dojechać, ale także aby wyznaczyć im komfortową przestrzeń, w której zostawią swoje rowery czy usuną drobne usterki, które pojawiły się po drodze – mówi Agnieszka Juszkis, Dyrektorka Marketingu Posnanii.

Nowa usługa w Posnanii

Od początku na terenie Posnanii dostępne są zadaszone parkingi (znajdujące się na Plazie, w Al. Komedy oraz przy ul. Brneńskiej), a ostatnio udostępnione zostały także monitorowane stanowiska do przypięcia roweru na parkingu podziemnym. Ten ostatni punkt usytuowany jest w pobliżu nieodpłatnej szatni dla rowerzystów, wyposażonej w zamykane szafki oraz suszarki do odzieży i włosów. Korzystający z parkingów rowerowych klienci mogą nieodpłatnie wypożyczyć także zapięcie do swojego jednośladu. W Posnanii znajdują się również dwie samoobsługowe stacje naprawy rowerów, wyposażone w niezbędne narzędzia: wkrętak, zestaw kluczy imbusowych, klucz płaski, klucz nastawny, łyżka do opon, pompka i szczypce. Dostępne są one przed wejściem głównym oraz przy wejściu od strony Ronda Rataje (w Alei Krzysztofa Komedy).

– Klienci Posnanii docierają do nas na różne sposoby. Stale wzrasta liczba tych, którzy przyjeżdżają na rowerach, a wraz z nimi pojawiają się nowe potrzeby. Właśnie dlatego w sezonie letnim uruchamiamy kolejny raz serwisy rowerowe, dzięki którym poznaniacy na rowerach mogą zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo. Cieszymy się, że wspólnie z odwiedzającymi nas rowerzystami, mamy możliwość korzystnie wpływać na rozwój zrównoważonego transportu miejskiego w Poznaniu – komentuje Agnieszka Juszkis, Dyrektorka Marketingu Posnanii.

Posnania otwarta na wszystkich klientów

Bezpłatne serwisy rowerowe działały w majowe soboty – 11, 18 i 25 maja w godzinach od 12:00 do 18:00 przy wejściu głównym od strony ulicy Kórnickiej – obok parkingu rowerowego. W ramach przeglądu sprawdzone i wyregulowane zostały hamulce, układ hydrauliczny, napęd i koła. Partnerem akcji jest bikefun.pl, zajmujący się sprzedażą rowerów oraz profesjonalnym serwisem od 1991 roku.

– Chcemy, aby nasi klienci mogli w swobodny sposób korzystać z oferty Posnanii, niezależnie od środka transportu, który wybierają – dodaje Marek Ćwiek, Dyrektor Posnanii.

Bezpłatne serwisy rowerowe i udogodnienia dla rowerzystów doskonale współgrają z organizowanym od 5 lat rowerowym świętem Posnania Bike Parade – rodzinną imprezą, której celem jest promowanie miejskiej kultury rowerowej. To letnie wydarzenie na stałe wpisało się już w tradycję Posnanii i poznaniaków. Tegoroczna, wyjątkowa edycja odbędzie się w sobotę 15-go czerwca. Tym razem poznaniacy wyjadą na ulice po zmierzchu, rozświetlając miasto energetyzującymi kolorami. Nocna Posnania Bike Parade to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Poznaniu. Wydarzenie jest częścią prowadzonych przez Posnanię aktywności w czerwcu, które zamyka hasło Color On.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl