Nowy park handlowy uzupełnieniem oferty Ptak Outlet

Holding Ptak poszerza ofertę skierowaną do klientów detalicznych. W trzecim kwartale 2020 roku, w bezpośrednim sąsiedztwie Ptak Outlet, zaplanowano otwarcie nowoczesnego parku handlowego. Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu, a wkrótce mają zostać ogłoszeni pierwsi najemcy.

Park handlowy ma być miejscem stworzonym z myślą o wygodnych i komfortowych zakupach. Na powierzchni 10 tys. mkw. znajdziemy oferty wielu branży handlowych, między innymi operatora spożywczego, sklepu elektro, salonu wyposażenia wnętrz, drogerii czy sklepu obuwniczego. Obiekt zapewni kompleksową ofertę handlową dla dotychczasowych klientów Ptak Outlet oraz dla mieszkańców Łodzi i okolicznych miejscowości.

Jak podkreślił w rozmowie z Retailnet Kazimierz Ćwikła, Wiceprezes Zarządu Ptak S.A. – Park Handlowy Ptak będzie nowoczesnym i największym w regionie parkiem handlowym, stworzonym specjalnie z myślą o wielkopowierzchniowych najemcach, zróżnicowanych między sobą pod względem oferowanego asortymentu.

Trwa komercjalizacja nowego retail parku

Inwestorzy zdradzają, że rozmowy z przyszłymi najemcami są bardzo zaawansowane, a już w najbliższych dniach poznamy pierwsze firmy, z którymi zostały podpisane umowy najmu.

Park Handlowy usytuowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Ptak Outlet – największego w Polsce obiektu outletowego, oferującego ponad 100 znanych światowych marek w fabrycznych cenach. Rocznie Ptak Outlet odwiedza 2 mln. klientów, w 2018 roku przychody sklepów wzrosły aż o 8 proc. w stosunku do roku 2017, a konwersja kształtuje się na poziomie powyżej 95 proc.

Wśród najemców Ptak Outlet znaleźć można takie marki jak Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Lacoste, Pepe Jeans, Guess, Douglas, Levi’s, U.S. Polo czy Nike.

To właśnie dynamiczny rozwój Ptak Outlet i stale rosnąca liczba klientów zdecydowały o poszerzeniu oferty o zupełnie nowy park handlowy.

W ciągu 7 lat od wielkiego otwarcia, Ptak Outlet ugruntował swoją pozycję na zakupowej mapie województwa łódzkiego, stając się jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów handlowych przez klientów. Jak podkreślają inwestorzy, nowy retail park, ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo Ptak Outlet, ma być naturalnym uzupełnieniem oferty handlowej stworzonej z myślą o klientach detalicznych.

Miasto Mody Ptak handlowym gigantem w województwie łódzkim

Ptak Outlet i nowopowstający park handlowy, znajdują się na terenie Miasta Mody Ptak – największego w Polsce centrum handlowego, łączącego sprzedaż hurtową i detaliczną. Miasto Mody Ptak to 250 tys. mkw. powierzchni handlowo-wystawienniczej, na które składają się: Centrum Handlowe Ptak – kompleks hal handlowych, w których funkcjonuje ponad 2,5 tys. firm – producentów i importerów odzieży; Ptak Outlet – największe w Polsce centrum sprzedaży outletowej, oferujące ubrania i dodatki ponad 100 marek w fabrycznych cenach; Ptak Moda – salon mody polskiej, oferujący kolekcje odzieży 300 najlepszych polskich producentów.

Obiekt zlokalizowany jest w Rzgowie przy drodze krajowej nr 1 i zbiegu autostrady A1 (Gdańsk – Katowice) oraz drodze ekspresowej S8 (Białystok – Warszawa – Wrocław). Kompleks nawiązuje stylem do architektury przemysłowej XIX-wiecznej Łodzi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.